Alexa
DOLAR
8,3198
EURO
10,1141
ALTIN
499,70
BIST
1.454
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
29°C
Ankara
29°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
27°C
Perşembe Az Bulutlu
30°C
Cuma Parçalı Bulutlu
30°C
Cumartesi Gök Gürültülü
23°C

128 milyar boş bağırma ve NUTUK

128 milyar boş bağırma ve NUTUK
Değerlerimizi çaldınız…
Biz her sorduğumuzda bağıra bağıra hain ilan ettiniz.
Biz önümüze Nutuk’u koyup konuştuk.
Siz boş sözleri koyup bağıra bağıra hain ilan ettiniz…
Biz: ”Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir makam yoktur.
Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır.
 O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” diyen büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ” EFENDİLER” diye hitap ettiği Nutuk’u yol edindik.
Siz makamı kuvvet bildiniz,
Siz milletin kalbini bilmediniz. Vicdanlarımızı yaraladınız. Mevcudiyetimize bağıra bağıra küfürler savurdunuz.
Biz ”Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusu olup, egemenliğimizi namusumuz, onurumuz, şerefimiz bildik.
Siz: Egemenliği, kendi makam koruması sandınız, Ege adalarımızda Yunan ve Bizans bayrakları asılırken egemenliğimizi hiç saydınız. Askerimizin başına çuval geçirilirken, onurunuzu ayaklar altına alanlara selam çaktınız.
Biz: ”Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü dayanağımız saydık.
Siz: Özgürlüğü kendinize tanıdınız,  bağıran, ağır ithamlarda bulunan, neredeyse küfüre dayanan sözlerinize tanıdınız. Eşitliği size biad eden, ,işinize gelen, işinizi yürüten ve isteklerinizi konuşanlara getirdiniz. Halkın parasını eşit şekilde aranızda pay ettiniz. Adaleti hepten unuttunuz. Ülkenin hiç bir alanında bırakmadınız. Her hak arayanı hain, her hesap soranı vatan haini, her sesini çıkaranı çukur ilan ettiniz. Üstelik tüm bunları Türk halkının hiç te hak etmediği şekilde, devlet adamlığına hiç yakışmayacak şekilde ” Bağıra bağıra ” söylediniz.
O hiç beğenmediğiniz, hani iki ayyaş dediğiniz, Montrö gibi bağımsızlığın, barışın teminatı olan diplomasi zaferini , beğenmeyip, çok bilginiz varmış gibi ” daha iyisini ” yaparız diye bahsettiğiniz Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yerme çabalarınızın hiçliğinde vicdanımızı sızlattınız.
Biz: ” Dünyada ve dünya milletleri arasında  sükun, huzur ve iyi geçim olmazsa, bir millet kendisi için ne yaparsa yapsın, huzurdan mahrumdur.” diyen Atatürk’ün barışçıl söylemi ile insan sevgisini içselleştirirken,
Siz: Arap baharı ile emperyalizmin kucağında , Suriye’yi, Libya’yı, Mısır’ı karıştırdınız. Halklarının yoksulluğuna, bağımsızlıklarını yitirmelerine neden oldunuz. Mutlu musunuz?
Suriye’den getirdiğiniz halktan alacağınız oy hesabı ile onların refahını sağlarken, refahını, huzurunu, geçimini elinden aldığınız Türk halkının vicdanında ve tarihinde alacağınız yeri hesaplamadınız.
Biz: ” 23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının , Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda  gösterdiği harikayı ifade eder.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milleti yerleştirdiği yerin değerini bilirken,
Siz: Büyük Türk ulusunu hiçe sayıp, Türkiye Büyük Millet Meclisini etkisiz yetkisiz bıraktınız. 84 milyon adına tek başınıza karar verip, uçurumun kenarına bırakıp, bir de dalga geçtiniz. Onurlu musunuz?
Bir kez daha hatırlatalım
” Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiç bir güç yoktur.
 Yalnız bir kuvvet vardır.
O da milli egemenliktir.
Yalnız bir makam vardır.
O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”
              G.M.K Atatürk
 Size diyor Atam , Efendiler size diyor.  Kalbiniz, vicdanınız, mevcudiyetiniz olmayan sizlere diyor.
 1938 yılı orijinal basım ve dili ile,
” Gayei istiklalin istihsaline kadar tamamile milletle birlikte, fedakarane çalışacağıma, mukaddesatım namına yemin ettim. Artık benim için  Anadoludan hiçbir yere gitmemek kat’idir.” diyen G.M.K Atatürk gibi,
İşte  bizler de NUTUK’ta yazdığı gibi Anadoludan hiç bir yere gitmeyeceğiz. Bu toprakları gerçek sahiplerine, Atatürk’ün evlatlarına teslim edinceye dek, Onun hatırasına , Nutuk’a, bıraktığı vatana densizlik etmeyenler, hakaret etmeyenler, değersizleştirmeye cüret etmeyenler gelene dek mücadele edeceğiz…
Dilediğiniz kadar bağırın…
 Cumhuriyet’e, tam bağımsız Türkiye’ye ulaşana dek, ANDIMIZ OLSUN…
And olsun,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun…
Ne Mutlu Türküm Diyene.
not: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm söylemleri Nutuk’tan alıntıdır.
ETİKETLER: ,
Yorumlar
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Sözün tam ve tüm anlamıyla MUHTEŞEM VE BÜYÜLEYEN bir yazı. Genç ve güzel yazarı gerçek ATATÜRK’CÜ YURTSEVER TÜRK KADINI sevgili Ayşe UÇAR’ı sonsuz sağlık ve bağışıklık dilekleri, özel tebrikler ve teşekkürler, en kalpten sevgiler ve selamlar, en derin saygılar, yeni ve üstün başarılar sunarak kutlamak, kucaklamak, öpmek hatta kutsamak gerek.