Alexa
Medya Siyaset

1893 Yılında Doğmuş Olan Büyük Büyük annem Yaşıyor

1893 Yılında Doğmuş Olan Büyük Büyük annem Yaşıyor

E-devlet ‘in sağlamış olduğu alt -üst soy ağacı bilgilerine göre  1893 yılında ölmüş olan büyük büyük annem yaşıyormuş.

Önce bir sevindim haberi duyunca sonra da korkmaya başladım.Ya gece bizi ziyarete gelirse diye….

Şaka bir yana rahmetli büyükannemi yaşatan devletimiz duyduğuma göre daha birçok kişinin ölmüş olan büyükannesini ,dedesini yaşatıyormuş.

Ne olacak, bu kadar bilgi de elbette yanlış yapılmış olabilir diye masumane bir düşünceye girebilirsiniz.

Ama hayır sakın böyle düşünmeyin.

İyi Parti olarak gerçekleştirdiğimiz muhtar ziyaretlerinde bir muhtarımız şöyle yakındı.”Bütün ikametgah işlerini artık e-devlet üzerinden kendiniz yapabileceksiniz”.

Yani muhtara gitmeden herhangi bir bilgi vermeden adresinizi istediğiniz yere taşıyabileceksiniz.Büyük şehirlere bir bakın çevremizde binlerce boş apartman dairesi ,siteler ,villalar duruyor.Nereden bileceğiz ölmüş büyük annelerimizi, dedelerimizi  buralarda yaşatmadıklarını , Sonra bir bakmışız seçimde büyük annemiz yanımızda oy kullanıyor.

Farkında olmadan çevremizdeki evlerde ölmüş veya sıfırdan yaratılmış kimliklerle insanlar yaşıyor diye gösterilebilir,seçimlerde binlerce illegal oy kullandırılabilir.

Son referandum seçimlerine bakalım .Çevremizde hep şu lafı duyduk.Hayır bütün sandıklarda önde çıktı.Sonradan gelen haberle mühürsüz oylar devreye alındı ve genelde güneydoğudan gelen oylarla seçimde evet çıktı.

Büyük şehirlerinin çoğunun kaybedilmesi telafisini güneydoğuda sandık görevlilerinin saf dışı bırakılarak sadece devlet görevlilerinin zorla bütün oyları kullanması sonucunda olmuştur.

Burada muhalefet partilerine çok ciddi bir sorumluluk düşüyor.

Bütün sandık başlarını seçimin en son saatine kadar tutalım.Kesinlikle ihtiyaç molasına ,sigara içmeye yalnız olarak çıkmayalım.Sandığın başında başka bir arkadaşımızı bırakarak gidelim.Yıpratma politikası olarak sandık başlarına seçimlerle ilgili kötü haberler gelecek .

İnanmayalım.Bunların hepsi itinayla hazırlanmış birer oyundur.Bu oyunların gerçekliği yoktur.

2019 seçimleri köprüden önceki son çıkıştır.

Evet çok zorlanacağız ,evet daha once aklımıza gelmeyen binbir türlü oyunlar karşımıza gelecek.

Yapmamız gereken tek ve  en önemli hareket sadece şudur: SANDIK BAŞLARINI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız ve ülkemize parlamenter sistemi tekrar getireceğiz.

İYİliklerle dolu bir ülkede yaşamak dileğiyle.

 

Özgür Şimşek

Özgür Şimşek

Makine Mühendisi. İYİ Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ