Alexa
DOLAR 7,6406
EURO 8,9074
ALTIN 456,043
BIST 1117,43
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 30°C
Parçalı Bulutlu

81’de Kaldık | H.Hakkı Kahveci

Kerkük

81’de Kaldık | H.Hakkı Kahveci
18.10.2017 - 0:15
A+
A-

Kerkük 

Hayaller Los Angeles ……

Gerçekler Anadolu ise bu kadar atışa gerek yok . Siyasetçilerimiz vasat insanlardan oluşuyor. Özellikle 1980 ihtilali sonrası dizayn edilen siyaset kurumuna dönüp şöyle bir bakın acaba milletin vekili olacak kapasiteleri var mı ?

1933 yılında bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından çizilen Misak-I Milli haritasına 1938 sonrası hiçbir siyasi parti ve siyasi lider sahip çıkmadı.

Nasıl oluyorsa İsmet İnönü ve Celal Bayar isimleri Kurtuluş savaşında yer almış olmasına rağmen Misak-ı Milli topraklarına sahip çıkmadılar. Bu yönde politikalar üretmediler. Sonuçları açısından 1938 sonrasında Misak-ı Milli topraklarında yaşayan Türk evlatları yıllardır baskı ve zulüm altında yaşamaya devam ediyor. Yaşadıkları yerlerde demografik yapılar değişti . Araplar ve bölgelerinde yaşayan Kürtler tarafından baskıya maruz kalan kandaşlarımız baskılar neticesinde göç etmek zorunda kaldılar.

1938 sonrasında Türkiye Cumhuriyeti  Devletini yönetenler lafla gaz alma yarışına girdiler. Bir kişi hariç .Dönemin lideri 1974 Kıbrıs harekatıyla  Bülent Ecevit dışında tek santim Misak – ı Milli sınırları için askeri operasyon yapmış siyasetçi yok .

O halde bu soruyu soralım . Hatay`ın Türk topraklarına katılması Atatürk`ün ölümünden sonra oldu. Ölmeden önce gereken herşeyi yapmıştı. Siyaset kurumunu 1938 yılından itibaren işgal edenler  gerçeklerimizi Türk milletinin gözünden kaçırdılar. Misak – ı Milli konusu sadece haber bültenlerinde yer alıyor.

ABD ve İsrail protestolarının neredeyse yapılmadığı , bayraklarının son  on dört yıllık AKP iktidarında en az yakıldığı dönemi yaşıyoruz. Ekranlara baktığımızda Erdoğan dahil tüm siyasetçiler milliyetçi olmuşlar.

Yalnız hangi milliyetin milliyetçiliğini söylemiyorlar .Dikkat edilesi durum Türk Milliyetçiliği yapmıyorlar.Sözde gaz alma milliyetçiliği yapıyorlar.

Hatırlayalım ! Devlet Bahçeli bey ,Bayram namazı için Kerkük` e gidememişti. Barzo izin vermemişti. İktidarda Erdoğan vardı. O günle bugün arasında fark yok . Erdoğan hala iktidarda .Sorarım size bir ay üzerinden geçmiş olan Bağımsızlık referandumundan sonra ortalığa ses bombası ve siz bombası atarak siyaset yapanlar hala Kuzey Irak `a girememişler. Bu siyasetçiler yerli ve milli öyle mi? Adama sorarlar  “Sen nerdesin ben nerdeyim a  gardaş .”

Bu arada yıllardır AKP medyası  dediğimiz havuz medyası Halep dahil plaka manşetleri  attı. Yok Misak-I Milli dediler. Hiçbir zaman samimi olmadılar. Algı üzerine operason yaptılar. Şimdi yumurta hikayesine geldik .Sorarlar adama  “ Attığınız plaka manşetlerini nerenize takalım “ derler.

Dün gerçekleşen MGK sonrasında zoraki alınan kararla BARZO kardeşlerine uçuş yasağı koymuşlar. Siz ne kadar ahlaklı insanlarsınız diyesim geliyor. Barzanistan topraklarında Irak merkezi hükümetinin uluslararası baskısı sonucunda hiçbir uçak kalkmıyor . Bu hava sahasını kapatma işlemi Irak hükümeti tarafından yapıldı . Bizim müptezellerde yalan ,dolan bol. Şimdi çıkıp derler ki “ Hava sahasını kapattık “ Hadi be ordan . Beğenmedikleri İbadi Kuzey Irak bölgesine yapılacak tüm uçuşları yasaklayalı üç hafta oldu. Sözde kendisine bile nizam veremeyen dünya liderinin ses bombaları Barzani üzerinde etki yaratmadı .

Barzo denilen Peşmergebaşı ;Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil edenlerin uyarılarını iplemedi . Bugün AKP ve kadroları dünya üzerinde hiçbir hükümet veya devletin kaileye alacağı saygınlığa sahip değiller.

Bu saygınlık geçmişte kişilere değil Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Atatürk`e  olan saygınlıktı. Kendisini Atatürk ve Türk milleti üstünde görenler tökezlemiştir. Hala aymazca konuşmaya devam etmektedirler.

Bizzat Erdoğan ve AKP vuvuzelaları “ Bekle bizi Kerkük “ dediler. Tanklar sınır kapısında manken şov yaptı. Bahçeli beg Bozkurtalarıyla plaka shov yaptı. Netice ne oldu ? MGK kararıyla hava sahamız kapatılmışmış.

Bir ara vanaları kapatıyordu ağalar . Vana ellerinde kaldı. Kaşıntısı olan kullansın . Bu siyasetçiler ve meclis yapısıyla Atatürk Türkiyesi kuşatma altındadır.  Mecliste olan tüm milletvekilleri siyaseten emekli edilmeli ve Türk milletinin onuruna yakışır kişilerin siyasete girmesi sağlanmalıdır.

Mevuct siyasi partiler ve milletvekilleri Atatürk ve Türk milletinden çok uzaklarda hangi psikoloji içerisindeyseler bunu milletin vekili olarak değil ,kendileri olarak yapsınlar . Bu siyaset odaklarının bize verecekleri birşey yok .

Geçen yıl Rusya krizinde Erzurum Ciritçileri “ Reis emretsin .Moskova`ya gidelim “ diyorlardı.

AKP vuvuzleası Şamil Tayyar “ Üç saate Şam`a iniyordu. “

Erdoğan “ Bir haftaya Emevi camisinde namaz kılıyordu .”

Bahçeli “ 81 Musul ,82 Kerkük “ dedi.

Erdoğan “ Vanaları kaptıyoruz.” dedi .Malum mehteri veriyorlar .

Bunlardan ne olur ?Bunlardan hiçbirşey olmaz. Bunlar yıllardır hiçtiler. Hala hiçler. Hala bu siyasetçilerin peşinden gidenler kendilerine dönüp baksınlar .

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan iken korumalarından birisine “ Yaşar senden yoğurt olmaz “ demişti. Şimdi bende diyorum ki ! Bu meclis ,siyasi partiler ve milletvekillerinden  bize elbise çıkmaz.

Mehter vererek geldiğimiz bugünlerde önümüzde duran tablo seksen milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için tehlike arz etmektedir. Tehlikenin kendisi bizi yıllardır yönetiyoruz diyerek ses ve sis bombalarıyla algı yapan siyasetçilerdir.

Mühür elimizdeyken erken davranalım . Bu siyasetçilerle beraber saf tutmak Türk milleti ve devletini uçurumun kenarına getirdi. Son dakika dönüşü herkes için nefes olabilir.

Hayallerimiz  82 Musul ,83 Kerkük diyorduk . Gerçeklerimiz ise elimizde olan 81 ili bir arada tutup muhafaza edebilmek.

Bazen kendi kendime mehteri verdikleri zaman 150 Los Angeles ,151 Washington ,152 Londra demek geliyor içimden .

Kalın sağlıcakla…

 

H.Hakkı Kahveci Kayseri’de kitaplarını imzalıyor

Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci

19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA ‘de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD ; Master düzeyinde Uluslararası ilişkiler ve Management eğitimi almıştır. Türkiye‘ye dönüşünden sonra TURİZM sektöründe uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında Profesyonel GENEL MÜDÜR olarak görev yapmıştır. Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci – Yazar ve Stratejist olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. Parlamentohaber.com internet haber sitesi ve K2 Medya haber gurubunun MEDYA GURUP BAŞKANI olup; Özel Haber alanında ARAŞTIRMACI – GAZETECİLİK faaliyetine devam etmektedir. ANSAV STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra yayınlanmış üç tane kitabı ” Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle ; Yeşil Hücreler ; RABITA ‘Uğur Mumcu’dan sonra ” kitaplarının yazarıdır.
Hüseyin Hakkı Kahveci Tüm Yazıları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.