Alexa
DOLAR
7,3489
EURO
8,8969
ALTIN
414,84
BIST
1.471
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Az Bulutlu
13°C
İzmir
13°C
Az Bulutlu
Salı Çok Bulutlu
13°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
15°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
16°C
Cuma Çok Bulutlu
18°C

ABD, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Milli ve Yerli Duruşunu Çıkarları İçin Tehlikeli Gördü

ABD, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Milli ve Yerli Duruşunu Çıkarları İçin Tehlikeli Gördü
26.10.2018 - 13:39
A+
A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı, “Ülkücü Hareket” ve “Muhsin Yazıcıoğlu Külliyat”ının yazarı Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur, dün, Kahramanmaraş’ta görülen Muhsin Yazıcıoğlu davası ile ilgili OdaTV haber sitesine dikkat çekici  açıklamalarda bulundu.

Öznur, “Dönemin bazı bakanlarının ‘Bu davanın peşini bırakın kaza ile düştü ne uğraşıyorsunuz’, ‘Helikopter dağa çarptı, öldüler’, ‘Ne peşine düşüyorsunuz’, ‘Ne karıştırıyorsunuz?’, ‘Gitti dağa çarptı. Bırakın bu olayla ilgilenmeyin.’ dediğini iddia ederek. AKP hükümetinin ‘Olayın aydınlatılması namus meselemiz, mutlaka çözeceğiz demesine rağmen olayın üzerine gitmediklerini,söyledi.

Hakkı Öznur Odatv‘ye yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarımızın şehit düştüğü 25 Mart 2009 tarihinin üzerinden bugüne tam 116 buçuk ay, 3495 gün geçti. Milletimizin ‘suikast’ olarak gördüğü bu olayda on yıla yaklaşıldı. Sürekli uzatmalar ve ertelemelerle dava dosyası unutturulmaya ve gündemden düşürülmeye çalışılmıştır. Hatta bu konuda yargıya müdahale edilerek hakim ve savcıların iki de bir yerleri değiştirilmiştir. Takipsizlik kararları verilerek bu elim olayın üzeri kapatılmak istenmiştir. AKP iktidarının vesayeti altındaki yargı bu olayda ihmali ve kusuru olan kurumların üzerine kararlılıkla gidemedi. Hükümet ve yargı kör ve sağır kaldı. AKP iktidarı ve güdümündeki devlet kurumları olayın üzerine bilerek gitmediler, araştırmadılar. AKP hükümeti ve askeri /sivil bürokrasi koro halinde 10 yıla yakındır ‘kaza’ diyor.

Devleti ve kurumlarını dün ‘cemaat’ bugün ‘FETÖ’ dedikleri yapıya teslim edenler, onlara iktidarlarında altın çağını yaşatanlar, birçok kumpasları beraber yapanlar şimdi Muhsin Yazıcıoğlu dosyasını bulandırmaya kalkıyorlar. AKP de FETÖ mensupları da bu olayın içindedir.

“SARAY/ AKP REJİMİ MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASIYLA 10 YILA YAKINDIR NEDEN HİÇ İLGİLENMEMİŞTİR”

Öznur, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve dünya üç haftadır Suud kökenli Cemal Kaşıkçıyı konuşmaktadır. Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda sır olan 18 gün sonra öldürüldüğü katil Suud rejimi tarafından resmen açıklanan Washington Post Gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı cinayetinin sır perdesi kesinlikle araştırılmalı ve üzerine gidilmelidir.

Bir cinayet bin bir hesap… Ceset hala bulunamadı. ABD/ İsrail işbirlikçisi, bir cinayet şebekesi olan Suud rejiminin cinayetler, suikastlar infazlar konusunda sabıkasının ne kadar kabarık olduğunu cümle alem bilmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD işbirlikçisi Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile iki kez telefonla görüştü, yetmedi, ABD başkanı Trump ile de görüştü. Dışişleri, İsrail / ABD muhibbi, Türk düşmanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve Suud yetkilileri ile Kaşıkçı cinayeti üzerine temas kurmaya çalışmıştır. MİT müsteşarı ve diğer yetkililer Cemal Kaşıkçı için her türlü görüşme ve teması yapmışlardır.

Ancak, bir bilmeceye, kara mizaha dönüşen Suud komedisine “Cemal Kaşıkçı” olayına her türlü ihtimamı gösteren, Saray/ AKP rejimi Muhsin Yazıcıoğlu davasıyla 10 yıla yakındır neden hiç ilgilenmemiştir? Neden üzerine gitmemiştir?

CIA’nın Suudi Arabistan’daki “minik kuşu” olan, çok yönlü eleman denilen Cemal Kaşıkçı’ya gösterdikleri hassasiyetin milyonda birini millet adamı, Dünya Türklüğünün yiğit evladı, liderlerinden Cumhuriyet ve Türkiye sevdalısı Tavizsiz Türk Milliyetçisi, Muhsin Yazıcıoğlu’na göstermemişlerdir.

Sayın Erdoğan ve kabinesi Kaşıkçı cinayeti için “Kimse kuşku duymasın açığa çıkartılacak bu işten sıyrılmak mümkün değil” dediler. Dünya, Kaşıkçı için ayağa kalkarken başı Türkiye çekiyordu. Elbette; topraklarımızda işlenen cinayetleri, suikastları çözmek devletimizin görevidir. Bunda herkes hem fikirdir.

Ancak, yabancılar öldürülünce çözüme gidiliyor. Vatan evlatları suikastlara kurban gidince siyasal iktidarlar ve devlet kurumları ortada yok.”

“AKP SÖZCÜLERİ MUHSİN YAZICIOĞLU SUİKASTINDA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR”

“Eğer, ABD, AB, İsrail, Rus, vatandaşı İngiliz, Suud, körfez monarşilerinin ailelerine mensup olursan siyasal iktidarlar ve istihbarat kurumları anında olayı çözmek için seferber olurlar”diyen Hakkı Öznur açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hele CIA, MOSSAD, MI6, BND, DGSE, FSB ( KGB), MSS(Çin ). vb. istihbarat servislerinin elemanı olursan dünyayı ayağı kaldırırlar, Cemal Kaşıkçı cinayetinde olduğu gibi.

Cemal Kaşıkçı cinayetine “namus davası” diye bakan AKP sözcüleri Muhsin YAZICIOĞLU suikastında üç maymunu oynuyor.

Cemal Kaşıkçı cinayeti zalim Suud rejiminin kendi meselesidir. Kendi içlerindeki iktidar çatışmasıdır. Muhsin Yazıcıoğlu davası ise Türk milletinin, Türk Dünyasının, İslam ümmetinin meselesidir Bu dava yüzyılın davasıdır.”

“OSLO, DOLMABAHÇE GÖRÜŞMELERİNİ DÜZENLEYENLER YAZICIOĞLU DOSYASIYLA İLGİLENMEDİLER”

BBP’nin önemli ismi Hakkı Öznur açıklamasının şöyle sürdürdü:

“İmralı canisi ile Barzani alçağıyla Şivan Perver haini ile ihanet sürecinde kanka olanlar, terör üssü Kandil’e ve Oslo’ya PKK için uçak kaldıranlar, Şehit Liderimizin ve dava arkadaşlarımızın şehadeti ile sonuçlanan hadisede ise 10 yıldır kıllarını bile kıpırdatmadılar. BDP/HDP/ Öcalan ile Habur, İmralı, Oslo, Dolmabahçe görüşmelerini düzenleyenler, Muhsin Yazıcıoğlu dosyasıyla ilgilenmediler.

Küresel merkezlerle irtibatlı, derin odaklarla ilişkili, kapitalist – emperyalist sistemin adamları, Siyonist Barzani’nin altına kırmızı halılar sererler. İmralı ve Kandil hattında kuryelik-postacılık yaparlar. Anadolu çocuklarının şehadetini ise küresel bir plan dâhilinde karartmaya, örtbas etmeye ve unutturmaya çalışırlar.

‘Kendimi bildim bileli Ülkücüyüm’, ‘Türk Milliyetçisiyim’ diyen bir İstiklâl Marşı âşığı olan Muhsin Yazıcıoğlu 15 Nisan 2007 tarihinde, BBP 2. Olağanüstü kurultayın da Türk kimliğinden, Türküm demekten, andımızdan rahatsız olan milliyetçilik düşmanlarına, ‘Ben Türk’üm Türk esir olmaz. Ben Türk’üm Türk bayraksız olmaz. Ben Türk’üm Türk devletsiz olmaz. Ben Türk’üm Türk ezansız olmaz. Ben Türk’üm Türk hürriyetsiz olmaz. Varlığım Türk varlığına armağan olsun! Ne mutlu Türk’üm diyene!’ diyerek cevap vermişti.”

DDK “ŞÜPHELERİ” ORTAYA KOYDU BİNALİ YILDIRIM İSE  “KAZA” DEDİ

Hakkı Öznur’un açıklamasının devamı şöyle:

“24 Ocak 2011’de, Devletin en önemli kurumlarından DDK elim olayla ilgili rapor açıkladı. DDK raporunda olayla ilgili şüpheler, ihmal ve kusurlar ortaya kondu.  Liderimizin ve dava arkadaşlarımızın ölümleri şüpheli bulundu. Fakat Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla kurulan ve devletin en yetkili denetleme organlarından DDK raporları adeta yok sayılmıştır. DDK raporunda Sivil Havacılık Kurumu başta olmak üzere Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı diğer ilgili kurumların ihmal ve kusurları, tek tek sıralanmış ve belgelerde tahribat yaptıkları ve sahte evrak düzenledikleri de devam eden soruşturmalarda ortaya çıkmıştır.

Binali Yıldırım’ın başında olduğu Ulaştırma Bakanlığı düzmece bir rapor hazırlayarak elim olayla ilgili “kaza” dedi. “Pilotaj hatası” dedi. Ölümcül olay için “küçük kaza” dediler. Binali Yıldırım “kazadan kaza çıkarmayın”dedi.

ÇEKİÇ GÜÇ’E KARŞI ÇIKANLAR TEKER TEKER ORTADAN KALDIRILDI

1991 sonrası Ortadoğu’da konuşlanan Çekiç Güç vb. karanlık güçlere hep karşıydı. “Topraklarımızda Çekiç Güç’ü istemiyoruz, Çekiç Güç defolsun” diyen, bunu kurulduktan sonra da Meclis’te en sert bir şekilde dile getiren BBP’nin lideriydi. Muhsin Yazıcıoğlu ABD ve NATO’ya bağımlı bir dış politikanın Türkiye’yi bölgede ABD’nin ileri bir karakolu haline getirdiğini, ABD çıkarlarına hizmet ettiğini düşünüyordu

1993 sürecinde Terör örgütünün arkasında karanlık güç ‘Çekiç Güç’ var diyenler, Çekiç Güç, Barzani ve Talabani’ye Irak’ın kuzeyinde 2.İsrail’i kurdurmak istiyor tespitini yapanlar, kısaca, NATO, Gladyo, Çekiç Güç, ABD ve AB taşeronlarına karşı çıkanlar teker teker ortadan kaldırılmıştır.

TERÖR REJİMİ KATİL İSRAİL’E MEYDAN OKUDU

Yeni Dünya Düzeni çerçevesinde planlanan Türkiye’yi yakından ilgilendiren BOP (Büyük Ortadoğu Projesi), BİP (Büyük İsrail Projesi) gibi emperyalist planların merkezinde Anadolu coğrafyasının bulunduğunu, bu projelerin tek amacının Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, bölmek ve parçalamak, Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek ve terör devleti Siyonist İsrail’i korumak, güvenliğini sağlamak olduğunu ilk söyleyen lider de yine O’ndan başkası değildi

Muhsin Yazıcıoğlu İslam dünyasında yaşananlara da kayıtsız kalmadı. Her zaman ezilen, zulme uğrayan Müslümanların yanında yer aldı. Zulme uğrayan mazlum ümmetin derdiyle hep ilgilendi. Filistin’i işgal eden yakan yıkan terör rejimi İsrail’e en şiddetli tepkiyi koyan liderlerin başında Muhsin Yazıcıoğlu gelmekteydi.

Terör devleti Siyonist İsrail’in Temmuz 2006 ortasında Lübnan’ı işgaline ve yapmış olduğu hunhar katliamlara sessiz kalmayan Muhsin Başkan 10 Ağustos 2006 günü Lübnan sınırına giden terörist İsrail’i kınamıştı Terör rejimi İsrail Muhsin Yazıcıoğlu’nun ziyaretinden ve İsrail karşıtı açıklamalarından rahatsız olmuşlardı.

Sivas Milletvekili olan BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in 13 Kasım 2007 günü TBMM’de konuşma yapacak olmasını eleştirerek, “Mazlum milletlere özgürlük önderliği yapmış olan TBMM’nin terörle özdeşleşmiş bir kişinin konuşmasına sahne olmasının TBMM’nin misyonuyla bağdaşmıyor’, ABD, bizi Pakistan’dan İsrail’e uzanan BOP’un içinde rol üstlenmeye mahkum etmiştir. Filistin’de yapmış olduğu katliamların kanı daha kurumamış, Kana’da mavi emzikli bebeğin fotoğrafları daha gözlerimizin önündeyken, İsrail Cumhurbaşkanının TBMM’de konuşma yapacak olması millet vicdanını yaralamaktadır. İnsanlık duygularımızı rencide etmektedir. “ demiştir. AKP hükümeti, AKP’liler ve bazı partiler Şimon Peres’i dinleyip, alkışlarken Muhsin Başkan ise Peres’i protesto etmiş, meclis salonuna girmemiş, konuşmasını dinlememiştir.

HER TÜRLÜ “KRİPTOLAR” MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASININ KAPATILMASINI İSTİYOR

Devlet kurumları içinde, AKP içinde, TBMM içinde kendilerini gizleyen kripto Ermeniler, kripto Yahudiler. Ermeni görüntülü gizli Yahudiler (Pakraduniler) de, Muhsin Yazıcıoğlu’nun terör rejimi İsrail’e ve Siyonizme karşı çıkan milli ve İslami tavrından dolayı ona düşmandılar. Her türlü kriptolar, beşinci kol gruplar, bölücüler, kısacası, Türklük ve Türkiye düşmanları Muhsin Yazıcıoğlu davasının çözülmemesini, kapatılmasını istiyor. Türkiye’de yaşanan birçok olayda her türlü kriptoların da parmağı olduğunu, yer aldığını milletçe biliyoruz.

TÜRK- İSLAM DÜNYASI İLE YAKINDAN İLGİLENMESİ KÜRESEL EMPERYALİZMİ RAHATSIZ EDİYORDU

Muhsin Yazıcıoğlu Türk – İslam dünyasının meselelerini hem TBMM’de her platformda dile getirdi. Bu yüzden, Türk- İslam dünyasında da çok sevilen, güvenilen siyaset ve devlet adamıdır. Kıbrıs’la, Balkanlar’la, Kafkasya’yla, Ortadoğu’yla yakından ilgilenen milli bir liderdi.

Büyük dava ve millet adamı olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun milli duruşu küresel güçleri hep rahatsız etmiştir. Kıbrıs’la, Azerbaycan’la, Irak ve Suriye Türkmenleri ile Batı Trakya Türklüğüyle, Kırım Türkleri ile Doğu Türkistan’la, Çeçenistan’la, Bosna’yla, Kosova’yla vb. Türklüğün ve İslam’ın meseleleriyle ilgilenmesi, sahip çıkması mazlumların yanında yer alması bu noktada her türlü emperyalizme karşı çıkması işbirlikçilerle, mandacılarla, hainlerle mücadele etmesi küresel odakların işine gelmemiştir.

Muhsin Yazıcıoğlu 1993’de Azerbaycan’da cephedeydi. 1995’de Bosna’da, 1998’de Kosova dağlarındaydı. Kırım’da, Batı Trakya’da Kıbrıs’ta, Lübnan sınırındaydı. Muhsin Yazıcıoğlu zalimlere ve zulmedenlere karşı mazlumların hep yanındaydı.

Muhsin Yazıcıoğlu Ebulfez Elçibey’in, Rauf Denktaş’ın, Şehit Cevher Dudayev’in, Şehit Sadık Ahmet’in, Mustafa Cemiloğlu’nun, Doğu Türkistan Irak ve Suriye Türklerinin lider isimlerinin de çok yakın dostu ve çok kıymet verdikleri bir isimdi. Muhsin Yazıcıoğlu bir Azerbaycan Türkünün söylediği gibi, “O sadece Türkiye’ nin değil, aynı zamanda Türk dünyasının da şehididir.”

NEDEN KÜRESEL EMPERYALİZMİN HEDEFİ OLDUĞUNU MEYDANLARDA ANLATTI

ABD, İngiltere, Almanya, İsrail, Rusya, Çin  vb. küresel aktörler Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ortadoğu,  Kafkaslar, Balkanlar ve Kıbrıs’la ilgilenmesini yakından takip ediyorlardı. Küresel emperyalistler, dünya kapitalist – emperyalist sistemi, O’nun milli duruşundan, Türk – İslam coğrafyasıyla yakından ilgilenmesinden dolayı çok rahatsız olmuşlardır. Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyasi etkisi ve gücünü küresel çıkarları için tehdit olarak görüyorlardı.

2009’daki yerel seçim mitingleri dolayısıyla 7 Mart 2009  tarihinde Sivas Şarkışla mitinginde yaptığı konuşmada Bosna Büyükelçisi’ne dayandırarak, Belçika Büyükelçisi’nin kendisinden ne kadar rahatsızlık duyduğunu halka yaptığı konuşma sırasında anlatmıştır.

2007 yılında Bir ABD’li diplomat yanındaki İngiliz mevkidaşına ‘Muhsin Yazıcıoğlu çok tehlikeli bir adam’demiştir. Yanlarında olan Balkan ülkelerinden bir diplomat ise’Yüzde 5 oy potansiyeli olan bir lider neden tehlikesi olsun’ dediğinde, ‘Oyu az ama halkta etkisi büyük’” cevabı verdiğini biliyoruz.

KÜRESEL DİKTATÖR ABD, MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN MİLLİ VE YERLİ DURUŞUNU ÇIKARLARI İÇİN TEHLİKELİ GÖRDÜ

7 Mart 2009 tarihindeki Muhsin Yazıcıoğlu’ Sivas Şarkışla’daki mitingi de ayrıca ABD konsoloslarının birçok defa BBP’ye sürekli gidip geldiğini ve yol yaptığını da dile getiriliyordu. Muhsin Yazıcıoğlu’nun mitingde kullandığı ifadeler şu şekilde:

“Ben çocukluğumdan beri bir şeye söz verdim. Arkasını önünü görmediğim, bilmediğim hiçbir güce yaslanmayacağım. O emperyalist devletlerin, güçlerin hiçbir zaman uşağı olmayacağım. Onlar beni yönetmeyecekler. Onlar beni yönlendirmeyecekler, ben Anadolu insanıyla bunu yapacağım dedim. Bunları biz çözeceğiz, biz aşacağız dedim. Eğer mandacılığı kabul etseydi Atatürk, çok daha kolay belki devlet başkanı olurdu. Ama o zamankiler de manda ve himaye dediğimiz başka bir devlete yaslanarak iktidar olma yolunu seçmediler. O yoklukta çarıkları yoktu, o yoklukta milli bir mücadele verdi ve başardılar. Arkadaşlar bana çok gelip, beni denediler. Amerikan elçiliğinden de suyolu ettiler bizim partimizi. Birçokları geldi gitti. Hatta 1995’te yayınlanan Amerikalıların bir araştırma raporu var. Raporda benim için ‘uyuyan bir aslan, bir gün uyanırsa’ ifadeleri geçiyor. Tüm hesapları onu göre yapıyorlar. Bu uyuyan aslan ayağa kalkarsa kim korkar? Anadolu insanı korkar mı? Açıkça ‘engelleyin’ diyorlar.”

Afyon – Emirdağ konuşmasında küresel projelere nasıl alet olmadığını boyun eğmediğini şu sözler ile söylemiştir:

“Eğer, dış güçlerin, Amerika’nın İsrail lobilerinin, AB fonlarının, küresel mafyanın, Türkiye’yi sömüren sermayenin, çetelerin adamı olmayı, dediklerini kabul etseydim,, onların projelerinde yer alsaydım, başbakan da olurdum, cumhurbaşkanı da olurdum, iktidara da gelirdik. Ben milletin adamıyım. İktidara geleceksem milletimin desteğiyle gelirim, dış güçlerin, karanlık mihrakların desteğiyle değil. Ben sadece milletimden güç alırım, vesayetçilerden, kirli yol ve yöntemlerle siyaseti dizayn etmeye çalışan iç ve dış mihraklardan değil.”

Muhsin Başkan yine şunları söylüyordu:

“Hiçbir küresel, egemen, emperyalist gücün önünde eğilmedik, dik durduk dik durmaya devam edeceğiz. Küresel emperyalist projelere alet olmayız, taşeron olmayız.”

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, PKK/ Barzani açılımlarına BOP, BİP vb. küresel emperyalist projelere, şiddetle karşı çıkmış, iç ve dış mihraklarla mücadele etmiş ve bu yüzden şehit edilmiştir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.