Alexa
Medya Siyaset

Abdullah Gül’den, Suikast İddiasına Açıklama Geldi

Abdullah Gül’den, Suikast İddiasına Açıklama Geldi

Milliyet yazarı Talat Atilla geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı köşe yazısında, Abdullah Gül’e suikast girişimde bulunulduğu iddiasında bulunmuştu.

Talat Atilla, Abdullah Gül’e kısa süre önce gerçekleşen bir “suikast”iddiasını ortaya atarak, Hayrunnisa Gül’ün, eşinin hareketlerinden şüphelenerek son anda gösterdiği refleks ile Abdullah Gül’ün “ölümden ucuz kurtulduğu”nu belirtmişti.

Talat Atilla yazısında, “Abdullah Gül’ün çalışma ekibini toplayan Hayrunnisa Gül ‘Abdullah Bey arabadan her indiğinde sarhoş gibi oluyor. Araba hareket ettiğinde içeriye sanki zehirli gaz veriliyor. Eşimi öldürmek isteyenler olabilir! Abdullah Bey böyle şeyleri pek umursamaz. Bu yüzden beyefendiye söylemeden arabaya iyice baktırın! Nedir bu koku?’ sözleriyle içindeki şüpheyi dile getirir…” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak, Talat Atilla’nın yazısı Milliyet’in internet sayfasından açıklama yapılmadan kaldırılmıştı.

Yazının kaldırılmasının ardından ilginç bir gelişme daha yaşandı.

Odatv’nin yaptığı habere göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ofisinden konuya dair kısa bir açıklama Milliyet gazetesinin dünkü sayısında yayımlandı.

İnternet sitesine konulmayan açıklamada, Gül suikast iddiasına neden olan klima değişikliğini reddetmedi.

Araçtaki klimadan kaynaklanan sorun için anlaşmalı servis dışında yaptırılan tamir ücretinin, Gül tarafından değil Cumhurbaşkanlığı tarafından ödendiği belirtildi. Açıklamada “Rahatsız eden bir kokuyla ilgili servis değişikliği yapılmış ve tüm masraflar Cumhurbaşkanlığınca ödenmiştir” denildi.

İşte Milliyet gazetesinde yayımlanan o açıklama:

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ