Alexa
Medya Siyaset

Açıklamak Zorundasınız | Rifat Serdaroğlu

Eyy Başbadem;Şu iki konuda Türk Milletine doğru bilgi vermek zorundasınız

Açıklamak Zorundasınız | Rifat Serdaroğlu

Başbadem …

Seçimle geldiniz, kabul.
Muhalefetin yetersizliği yüzünden her seçimde hile yaptınız, o da kabul.

Kabul etmeyeceğimiz olay, seçimle gelenin her istediğini yapacakmış gibi davranmanızdır.
Seçilmekle, sadece anayasa ve yasaların çizdiği sınırlar içinde istediğinizi yapabilirsiniz, her istediğinizi değil! Çünkü seçilmekle Türk Milletinden “belli bir süre” için yönetme yetkisini emaneten alıyorsunuz.
Seçimi kazanınca ülkenin tapusu sizin adınıza kaydedilmiyor!

Türkiye’nin sahibi yalnızca şu an vatan topraklarında yaşayan yaklaşık 80 milyon Türk Vatandaşı değildir. Ahirete intikal etmiş neslimiz bize bu vatanı bıraktı. Bizler yani bugünkü nesil vatanı gelecek nesillere daha güçlü, daha zengin, daha yaşanabilir olarak teslim etmek üzere emaneten aldık.
Bu mücadele sonsuza kadar böyle devam edecektir.
“Türk Milleti” kavramının içine, M.Ö 13.000 yılında Anadolu’ya “yazıyı ve tekerleği bulmuş” olarak gelip Anadolu’nun dip kültürünü oluşturanlar, 1071’de Anadolu’ya “Müslüman Türkler” olarak gelenler, onlarca kez devlet kuran ecdadımız, Selçuklu-Osmanlı İmparatorluğundan Kurtuluş Savaşımıza ve günümüzde yurtiçinde yurtdışındaki hayatta olanların tamamı girer…

Eyy Badembaşı;
Sen ne Han’sın ne Hakan’sın ne Padişah’sın.
Türk Milletine saygılı olmak ve Türk Milletinin haklarını korumakla görevli bir fanisin.
Doğru çalışırsan, görevini yapmış olursun. Yanlış yaparsan, hesabı mutlaka sorulur!

Saygı duymak ve korumak zorunda olduğun önemli konulardan birincisi “Cumhuriyet değerleri ve kurucularıdır.
Eğer rejimi değiştirmek istiyorsanız, değişiklik taleplerinizi Türk Milletine sunmak ve onun onayını almak zorundasınız. Kanun Hükmünde Kararnamelerle Türk Milletinin hakkına tecavüz edemezsiniz.

Saygı duymak ve korumak zorunda olduğunuz ikincisi Türk Milletinin “Bütçe Hakkıdır.”
Bütçe Hakkı; Yasama organının HALK ADINA kamu gelirlerini toplayıp yine HALK ADINA harcamasıdır. Türk Milleti, seçtiği TBMM aracılığı ile bu hakkını kullanır.

Eyy Başbadem;
Şu iki konuda Türk Milletine doğru bilgi vermek zorundasınız;
-Türkiye Varlık Fonuna, ülkemizin en değerli kuruluşlarını devrettiniz ve denetim dışına çıkardınız. Şimdi de bu fona aktarma yapabilecek yetki talebini “torba kanun” denen ucubenin içine koyuyorsunuz. Mal sahibi olan Türk Milletine bu fonda neler olduğunu açıklamak zorundasınız.
Kabul edilmeyecek olay şudur; TVF hakkında Türk Milleti ve TBMM hiçbir şey bilmeyecek ama Jöleli bir yalaka tüm bunları bilecek! Bu kabul edilemez…

-Dünyadaki emsallerinden 5-6 kat pahalı olarak yandaş müteahhitlere yaptırılan Köprüler-Tüneller-Havaalanları hakkında “HAZİNE GARANTİSİ” verdiniz. Hazine, Türk Milletinin değil mi?Bilgi isteyince “Ticari Sır” deyip bilgi vermiyorsunuz! Türk Milletinden neyi saklıyorsunuz? “Hazine” sizin babanızın malı mı? Siz bir fanisiniz ama Türk Milleti sonsuza kadar var olacaktır.

Bu iki konuda Türk Milletine açıklama yapmak zorundasınız, sizi Anayasa ve Yasalar buna mecbur ediyor!

Anlat be Başbadem, Türk Milletinin paralarını ne yaptın?

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Ekim 2017

 

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ