Alexa
Medya Siyaset

Ahtapotun Kolları

Denizdeki ahtapot ’un kolları saymak mümkün ama Türk Eğitim sistemini sarmalayan Türgev denen ahtapotun kollarını saymak şimdilik çok zor, çünkü binlerce kolu var.

Ahtapotun Kolları

Yakın zamana kadar ahtapotun sekiz kolu olduğu bilinirdi.
Latince ismi Octopus’tur. (Octo=sekiz, Pous=ayak)
Bilim adamları, ahtapot ’un altı kolu olduğunu, suda iken bunlarla yüzdüğünü diğer ikisinin ise ayak vazifesi gördüğünü, su dışında bu iki ayağını kullandığını açıkladılar!

Denizdeki ahtapot ’un kolları saymak mümkün ama Türk Eğitim sistemini sarmalayan Türgev denen ahtapotun kollarını saymak şimdilik çok zor, çünkü binlerce kolu var. Öyle girift ilişkileri var ki, baştan aşağı çirkin ve pespaye işler bunlar! Benzeri örgütlenmeyi, organize suç örgütlerinin kazandıkları kara parayı aklamak için kurdukları şirketler zincirinde görebilirsiniz.

“Sadaka Saraydan dışarı çıkmasın” diye bir söz vardır. Anlamı şudur;
Saray’da doğan kızlar gelinlik çağına gelince, yine Sarayda görevli erkeklerle evlendirilirdi. Hem erkek Saray’dankopmamış olur hem de kız göz önünde olurdu…

Türgev kimin?

Erdoğan ailesinin!

Türgev’e iş adamları, müteahhitler, yabancı yatırımcılar ve Reza Zarrab gibiler niçin bağış yapar?Elin Arabı bir defada nakit olarak Türgev’e 100 Milyon Doları neden bağışladı? Türk çocuklarının eğitimi Arabın çok umurunda mıydı?
Elbette ki verdiğinin en az 100 mislini kazanmak için verdi!
Yani, Türk Devleti ile gıllıgışlı işi olan bu uyanıklar, Erdoğan Ailesinden beklentileri olduğu için bu vakfaavanta veriyorlar.
Bu TCK’na göre “Nüfuz Kullanma” suçudur.
Erdoğan, Cumhurbaşkanı-Başbakan olmasa, Bilal Oğlanın vakfına kim para verir? Paradan vazgeçtik, selam veren olur muydu?
Böyle çok sayıda AKP’li vakfa ve derneğe Bakanlar Kurulu kararıyla “Kamu Yararına çalışan vakıf-dernek” statüsü verildi. Bunlar her türlü vergiden muaf tutuldular.
Bu vakıflar hem militan yetiştirmek hem de para toplamak için kullanılır.
Aynen FETÖ okullarının yaptığı gibi! Gitti FETÖ, geldi Türgev…

Gelelim ahtapotun kollarından sadece birine; (Tamamı için kitap yazmak gerek)
Türgev, Erdoğan Ailesinin demiştik!
Palet Montessori Okulları da Erdoğan Ailesinindir. Kurucusu Bilal Erdoğan’dır.
Yerli ve Milli Bademler, eğitim sistemimize hizmet etmiş bir Türk Kadını bulamamışlar ki, 19 yüzyıldaİtalya’da yaşayan bir kadın doktorun sistemini esas almışlar. Öğretmenlerinin tamamına yakını elbette ki sıkmabaşlı.

Peki, bu okulun yemek hizmetini kim verir? Temaş Catering!
Helal gıda sertifikasına sahip bu kuruluş elbette ki sistemindir.
Bu kuruluşa başka kimler destek verir?
Beyoğlu Belediyesi gibi AKP’li Belediyeler ve MUSİAD üyesi iş adamları!
AKP’li Belediyeler, arazi-bina gibi taşınmazlarını 49 yıllığınakime bedavaya bağışlarlar? Türgev’e!

Bu okulların güvenlik hizmetini kim görür? United Group Özel Güvenlik!
Helal koruma yapan (!) bu şirket de sistemindir.
Bu şirket, Cumhurbaşkanlığı-Başbakanlık-Anadolu Ajansı-Türk Telekom-Turkuvaz Medya (Havuz)-Star-Rixos Hotels- Kalyon-ICA (3.Köprü) AKP’li Belediyeler-Özel Nun Okulları-Yenidoğu Eğitim Kurumları gibi çok sayıda devlet ve özel kuruluşa da koruma hizmet verir!

Taşıma işleri Burak Turan Turizm, çocukların formaları da B&G Giyim firması tarafından yapılmaktadır.
Sisteme dahil olan okulların, şirketlerin, kuruluşların yönetim kurulları-Genel Kurul delegeleri de Erdoğan’la birlikte politika yapan yakın çevrelerdekielemanlardan oluşur. Sadece İstanbul’da sayılarıon binlere ulaşan bu kişilerin ve AKP’li Belediyelerde bedavadan maaş alan elemanların en öncelikli görevi, Erdoğan’ın her toplantısına katılıp kalabalık yapmak ve “Sen dik dur da biz sana rükû edelim Reis” diye bağırmak, alkışlamak ve görüntü vermektir…

Sizlerden ricam şudur;
Yukarıda verilen örneğe, devletten milyar dolarlık iş alan yüklenici firmaları, Haram Medya kuruluşlarını, sisteme dahil hastane ve sağlık kuruluşlarını ve bunların taşeron firmalarını, korkutulan ve sindirilen iş dünyasını, SADAT-Sedat militanlarını, AKP’li Polisi, AKP’li Genelkurmay’ı ekleyin ve binlerce kolu ile Türkiye’yi kıskaca alan ahtapotun büyüklüğünü düşünün ve niçin bu kadar çırpındığımızı lütfen anlamaya çalışın…

Karamsarlığa kapılmanın hiç gereği yok!
Aklınıza, Büyük Atatürk’ün karşı karşıya kaldığı şartları getirin. Emperyalist devletlerin yanına, Türk Milletine ihanet eden Yobazları ve Kürtçü bölücüleri ekleyin.Türk Milleti ayağa kalktığı an hepsi geldikleri gibi gittiler.
Bunlar da gidecek. Hem de paşa, paşa. Yeter ki farkında olalım, uyanalım, uyandıralım…

Sağlık ve başarı dileklerimle 20 Aralık 2017

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ