Alexa
Medya Siyaset

Akit Tv’de Türker Ertürk Şoku “Sizde FETÖ’cüsünüz”

Akit Tv’de Türker Ertürk Şoku “Sizde FETÖ’cüsünüz”

Emekli Amiral,araştırmacı yazar Türker Ertürk,  Akit TV’de katıldığı programda sunuculara zor anlar yaşattı.


Odatv’nin yaptığı habere göre Akit TV ‘de yayınlanan Yusuf Ozan Demir’in sunuculuğunu yaptığı, “Asıl Mesele” adlı programa katılan Türker Ertürk, Deniz Harp Okulu Komutanı iken, cemaatin kendisine operasyon yaptığını, bu operasyonun medya ayağını ise Akit TV’nin üstlendiğini söyledi.

FETÖ hakkında konuşan Ertürk, 28 Şubat kararları uygulansaydı, 15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleşemeyeceği de sözlerine ekleyerek, FETÖ’nün bir karşı devrim örgütünün olduğunu söyledi.

Programın diğer konuğu olan Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun’la FETÖ ve Laiklik tartışmasına giren Ertürk, Coşkun’un, “FETÖ’yü büyütüyorsunuz”sözleri üzerine, “Siz daha önce FETÖ’yü öven birçok şey yaptınız, 2013’ten önce neyi iddia ediyordunuz” diye sordu, Coşkun Ertürk’ün bu sözlerine karşı çıkarak, “ben alnımın akıyla her şeyi açıkladım” dedi.

“FETÖ’yü büyüten kafa hangi kafa biliyor musunuz, 2002’de iktidara gelen kafa” sözleriyle iktidara yüklenen Ertürk, sözlerine şöyle devam etti:

“1996 ben, 6 tane astsubay’ı gemimden attım. 2017 senesinde bir KHK’ya bakarken bir baktım, benim 1996’da attıklarımı iktidar 2017’de atmış. Onları almışlar silahlı kuvvetlerin içine, şimdi FETÖ’cü diye atıyorlar. Yani iktidar benim 1996’da geldiğim yere 2017’de geldi.”

Laikliği savunan Ertürk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Laikliğin olmadığı yerde iç barış olmaz, laikliğin olmadığı yerde emperyalizmin enstrümanı olursunuz.”

Kamu kuruluşlarının İslam’dan ayrıldığını ifade eden Coşkun, İslam’ı dışlandığını, hor görüldüğünü ve yeni bir din icat edildiğini bu dinin adının Kemalizm olduğunu söyledi. Bu sözlere karşı çıkan Ertürk,“Kemalizm ahlaktır, Kemalizm bu toprakların sesi olmak demektir” diyerek bu sözlere karşı çıktı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. raziye yağcıoğlu dedi ki:

    tetikçi AK-İT

  2. Zafer dedi ki:

    Yahu Paşam, bu beyni durmuşlara neyi anlatacaksın !! Bunları doğru yolu görmesinin imkan ve ihtimali yoktur çünkü, o cenahta bulunaların hemen hepsi şirk illetinden kendilerini kurtaramamıştır ve böylelerine Allah doğru yolu göstermez !!!

BİR YORUM YAZ