Alexa
Medya Siyaset

AKP İstedi,Cumhur İttifakına Karşı Çıkan MHP’li Vekil Erhan Usta Disipline Sevk Edildi

AKP İstedi,Cumhur İttifakına Karşı Çıkan MHP’li Vekil Erhan Usta Disipline Sevk Edildi

MHP Samsun İl Başkanı görevden alındı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta da disipline sevk edildi. MHP’li vekil AKP ile yapılan Cumhur İttifakı’na karşı söylemleri tartışmalara neden olmuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı açıklamada şunu söyledi:

“Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın da Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır.”

MHP’Lİ VEKİLDEN AKP’YE ÇAĞRI: O İL BAŞKANINI GÖREVDEN ALIN

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt da, AKP Samsun İl Başkanının sözlerine gönderme yaparak, “Ak Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı” dedi.

Cemal Enginyurt’un mesajları şöyle:

“Ak Parti Samsun İl Başkanı ‘MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim,MHP’nin alacağı tek bir ilçe yok,hepsini biz alırız’ demiş. Cumhur İttifakını anlamayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinlemeyen bu ve bunun benzeri tiplere gülmeyiz, sadece acırız. Hele günü gelsin.

Ak Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı. Cumhur ittifakının güçlü destekçisi, karşılıksız Ülke sevdasıyla dolu MHP’nin, Samsun da güçsüz olduğunu söylemek, en hafifiyle siyasi nezaketsizlikdir. Hiç kimse MHP ve Ülkücüleri hafife alamaz,almamalı. İnşallah gereği yapılır.”

NE OLMUŞTU

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı’nın Samsun’daki görüşmeleri ile ilgili konuşmuş ve “Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” demişti. Usta, MHP olarak Samsun’da 7 belediye istediklerini ancak AKP’nin 2 belediye verdiği de söylemişti.

AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ise MHP’li Erhan Usta’ya verdiği yanıtta, “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler” demişti.

ERHAN USTA GÖREVDEN ALINMIŞTI

Geçtiğimiz ekim ayında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için İYİ Parti’nin önergesi; CHP, HDP ve MHP oylarıyla Meclis’de kabul edilmişti. EYT önergesinin kabul edilmesinden sonra MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı görevden almıştı.

Kaynak :Odatv 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ