Alexa
Medya Siyaset

AKP’li Başkan Adayı,MHP’li Başkanı Suçladı “HARAÇ ALDIN”

AKP’li Başkan Adayı,MHP’li Başkanı Suçladı “HARAÇ ALDIN”

Yerel seçim yaklaştıkça AKP ve MHP’li adaylar arasındaki kavgalar,ithamlar gün yüzüne çıkmaya başladı.Geçtiğimiz günlerde AKP’lilerin Kırşehir’in Mucur ilçesinin MHP’li adayının yakınını darp etmesinden sonra bugünde Karabük’te AKP’li aday MHP’li başkanı haraç almak,şahsi menfaat sağlamakla suçladı.

AKP Karabük Belediyesi Başkan Adayı Burhanetttin Uysal, seçim yarışındaki rakibi MHP’li Rafet Vergili için, “Belediye başkanı olmazsanız, size organize sanayide tepsi gibi dümdüz olan arazileri ucuz maliyetli olarak verecekler mi?” sorusunu yöneltti.

AKP Karabük Belediyesi Başkan Adayı Burhanettin Uysal ile MHP’nin adayı Rafet Vergili arasındaki sert tartışma, seçime sayılı günler kala yeniden alevlendi. Uysal, basın mensuplarının sorularını yanıtladığı toplantıda vergili için, “Belediye Başkanlığı seçimini kaybettiği zaman sadece seçimi kaybetmiş olmayacak. Ticaretini kaybetmiş olacak. Rafet Bey 4 gün İstanbul’da kendi işlerini takip ediyor. Diğer günler Karabük’e geldiği zaman, günün yarısında kendi işlerini takip etmek üzere hareket ediyor” dedi.

“BELEDİYE İŞLERİNİ DEĞİL KENDİ İŞLERİNİ TAKİP EDİYOR”

Uysal, Vergili ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi: “Rafet Bey siz belediye başkanı olmazsanız size organize sanayide tepsi gibi dümdüz olan arazileri ucuz maliyetli olarak verecekler mi? Siz belediye başkanı olmazsanız Kardemir’den milyon dolarla ifade edilen o işleri alabilecek misiniz? Yurt dışınızdaki o işleri belediye başkanı olmazsanız o işleri takip etmeniz kolay olacak mı?”

“FABRİKADAN ALDIĞI HARAÇ RESMİ KURUMLARA GİTMEDİ”

“Marzinc’in Karabük’e Rafet Vergili tarafından getirildi. Ben burada belediye başkanını değerlendiriyorum. Marzinc’in çevreyi kirletip kirletmemesine bir şey demiyorum. Burada dikkatinizi çekiyorum. Burada fabrikanın kurulması için aracılık ediyor. Bu sırada arada ne bozulduysa diyor ki bize haraç vereceksiniz. Haracın bir kısmı resmi kanallardan, şehri dinlediğimiz zaman haracın bir kısmı da gayri resmi kanallardan gitmesi gereken yerlere gitmediği ifade ediliyor. 31 Mart günü Karabük halkı kapalı kapılar ardında Karabük halkının sağlının satılıp satılmadığını onaylamış olacak. Karabük halkı onaylıyorsa, halkın kararının başımızın üstünde yeri vardır.”(Yeniçağ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ