Alexa
Medya Siyaset

AKP’li Başkanın Danışmanı FETÖ’den Tutuklandı

AKP’li Başkanın Danışmanı FETÖ’den Tutuklandı

Muğla’da yapılan FETÖ operasyonunda 6 kişi gözaltına alınırken,1 kişi tutuklandı.Tutuklanan kişinin AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Basın Danışmanı olduğu öğrenildi.

Habererk’den Mete Sönmez’in yaptığı habere göre Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonu kapsamında, 4’ü muvazzaf asker toplam 6 kişi gözaltına alındı. Terörle mücadele şube müdürlüğünde sorgularına başlanan 6 kişi ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi. 1 kişi tutuklanırken, 2 kişinin ise sorgusu devam ediyor.

Tutuklanan kişinin AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Basın Danışmanı Hamza Türkoğlu olduğu öğrenildi. AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete Muğla’da yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, “Bu şahıs bizim yanımıza geldiğinde sabıka kaydı temizdi. Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanıma gönderildiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete,yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“ Hamza Türkoğlu daha önce özel bir firmada çalışıyormuş. Firma kapanınca iş için bize geldi. Basın yayın mezunu olduğunu söyledi. Kendisinin sabıka kaydını istedik. Sabıka kaydında bir sorunu yoktu. Sigorta girişini yaptırdık ve işe başlattık. Daha sonra bu kişiyle ilgili Ankara’da sıkıntılı durumu olduğunu öğrendik. Öğrenir öğrenmez 2 ay önce hemen işine son verdik. Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanıma gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum” dedi.

TUTUKLANAN KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI KURUM FETÖ’DEN KAPANMIŞ

Kadem Mete’nin bahsettiği özel firmanın FETÖ soruşturması kapsamında KHK kararı ile kapatılan Özel Ufuk Koleji olduğu öğrenildi. Türkoğlu’nun, FETÖ kurumu olan ve KHK ile kapatılan Özel Ufuk Kolejinde çalıştığı ve sigorta kaydının yer aldığı ortaya çıktı. Yaşanan bu olay “AKP Muğla İl Başkanlığı’na alınan bir personelin geçmişi nasıl araştırılmaz“ sorusunu da beraberinde getirdi.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ