Alexa
Medya Siyaset

AKP’li Ramazan Can :Siyasette Yükselmek İçin FETÖ İle İşbirliği Yaptık

AKP’li Ramazan Can :Siyasette Yükselmek İçin FETÖ İle İşbirliği Yaptık

26.Dönemde AKP’de Kırıkkale milletvekilliği yapan ve tekrar Kırıkkale’den 1. sıra adayı olarak gösterilen, Ramazan Can ‘dan FETÖ itirafı geldi. Can, “Siyasette yükselmek için FETÖ ile işbirliği yapmak gerekiyordu” dedi.


Oda TV adlı  sitenin yaptığı habere göre, AKP Kırıkkale milletvekili olan ve 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Kırıkkale 1’inci sıradan aday gösterilen Ramazan Can’dan çok konuşulacak bir FETÖ itirafı geldi.

2013 yılındaki 17-25 Aralık operasyonlarına kadar, siyaset, ticaret ve bürokraside yükselmenin FETÖ ile işbirliğinden geçtiğini anlatan Ramazan Can, “Eğer burada bunun hesabını verecek olanlar varsa başta biz siyasetçiler olarak bizler vermek durumundayız” ifadelerini kullandı.

AKP’nin bir toplantısında konuşma yapan AKP’li vekil Ramazan Can, “17-25 Aralık hadisesinden önce gerek ticarette, gerek siyasette, gerekse bürokrasi yükselme o yolla oluyordu. O nedenle, eğer burada bunun hesabını verecek olanlar varsa başta biz siyasetçiler olarak bizler vermek durumundayız. İnsanları suçlamak durumunda değiliz” dedi.

Ramazan Can 2017 yılının Mayıs ayında da, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada AKP’nin FETÖ ile işbirliği yaptığını kabul itiraf etmişti. Can, “Buradan şunu söylemek istiyorum. Evet 17-25 Aralık’tan önce AK Parti bu yapı ile belki bazı uygulamaları beraber götürmüş olabilir” şeklinde konuşmuştu.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Siyasi Ayak denen o meşhur, malum ve meş’um çetenin işlemiş ve halen de işlemekte olduğu büyük suçların ve günahların ifşası ve itirafı sürecinin başladığını ve 24 Haziran en geç de 8 Temmuz sonrasında çığ gibi büyüyeceğini gösteren bir açıklama.

BİR YORUM YAZ