Alexa
Medya Siyaset

Akşener,Mersin’den Erdoğan’a Seslendi

Akşener,Mersin’den Erdoğan’a Seslendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de aday tanıtım toplantısına katıldı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Akşener, “Bu soruyu sormaya senden cevabını alana kadar devam edeceğim” dedi.

Mersin’de yaşanan Burhanettin Kocamaz, krizinin ardından Demokrat Parti’nin adayı Ayfer Yılmaz’ı destekleme kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday tanıtım toplantısına katıldı.

Vatandaşın yoğun katılım gösterdiği tanıtım toplantısında Akşener, büyük bir coşku ve davullarla karşılandı.

Akşener, konuşma yapacağı alana Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte geldi. Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz’da iki genel başkana eşlik etti.

İYİ Parti ve Demokrat Parti’nin yerel seçimlerdeki ortak sloganı “Mersin Kırat’la İYİ Olacak!” olarak açıklandı. Seçim için hazırlanan afişlerde, bir tarafta Genel Başkanlar Meral Akşener ve Gültekin Uysal, diğer tarafta da Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz’ın fotoğrafları aynı karede kullanıldı.

Organizasyon başlamadan önce bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından salondakiler hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

Açılış konuşmasını yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin halkına demokrasiye sahip çıktığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Demokrasi dışı olaylarla maalesef önce içimizden, sırtımızdan vurulduk. Daha sonra da seçim kurullarının aldığı garabet kararlarla halkımızla olan gönül bağımızı koparmak Mersin’in önünü tıkamak istediler” ifadelerini kullandı.

“Bu kentin insanına bundan sonra da Sayın Ayfer Yılmaz ile birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” diyen Kocamaz, “Ben bütün arkadaşlarımızı kalan 28 günlük süre içinde gece gündüz demeden çalışmaya herkese ulaşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kocamaz’ın ardından sahneye gelen Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, “Demokrasi bayrağımızın ayağa kalkması gerekiyordu. Sevgili başkanımız hizmetler kervanına devam edecek biz de onun destekçisi olacağız. Bir Cumhuriyet kadını olarak, bu bayrağı yerde bırakmak bize düşmezdi. Başkanımızın bıraktığı eserleri devam ettirip üzerine yenilerini koyarak tekrardan demokrasi bayrağını o direğe çekmeye var mısınız?” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise “Sayın Burhanettin Kocamaz’a ben de müteşekkir olduğumu ifade ederim. Demokrasi yolsuzluğu yapanlara ayar verecek olan sizlersiniz. Bu tekerlek tümsekte kalmamalı. Bu kavganın ve bu davanın bir parti mücadelesi olmadığını inşallah hep beraber anlatacağız. Mersinimizin bağrına aday olarak sayın bakanımız Ayfer Yılmaz’ı emanet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Uysal, konuşmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kürsüye davet etti.

Yoğun tezahüratlar eşliğinde sahneye gelen Akşener, “Öncelikle çok değerli kardeşim Gültekin Uysal Beyefendi ve Hacı Başkanım deyip, hiç yaş farkımızı bilmeden var mı yok mu bilmeden ağabey olarak gördüğüm Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederim” diyerek sözlerine başladı.

“Benim için bir kız kardeş olan Ayfer Yılmaz. Politikaya birlikte başlamıştık. İstanbul’dan Ankara’dan aday olabilirdi ama Mersin’i tercih etti” diyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“İNSANLARIN BU DERECE NAMERT OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİM”

“1995’ten bahsediyorum. Arslanköy değerli bir milattır ama o sandıkların üzerine oturan işte bu nergis kokulu kadınlardı. Zaman zaman Mersin’e geldik gittik. Mersin hep bizim karanlık zamanlarda, içimizin yandığı, haksızlığın diz boyu olduğu zamanlarda içimizin ferahladığı bir demokrasi şehri oldu. Hep bu ferahlamayı ağırlıklı olarak Mersinli kadınlarla gerçekleştirdik. 25 yıllık siyasi hayatımda, pek çok acılı zamanlara, milletimizin haksızlığa uğradığı dönemlere şahitlik ettim. Özellikle 28 şubat döneminde yine demokrasi yanında demokrasi aşığı Mersin Milletvekillerinin kaya gibi yerinde durduğunu gördüm. O günün postallarından korkanların karşısında durduk. Ama Hacı Başkan, sana yapılan bu komploya üzüldüğüm kadar hiç üzülmedim. Ben insanların bu derece namert olabileceğini hiç düşünmedim. Bu komployu yırtıp atmak hepimizin görevidir.”

“BU ŞIMARIKLIĞA BİR SON VERMENİZİ İSTİYORUM”

“Bu komplo millet iradesine, millet iradesine Mersinlinin iradesine korkakça yapılan bir komplo ve ihanettir. Şimdi bir şey yapılacak. Ben Sayın Ayfer Yılmaz’a Milletvekilliğini teklif etmiştim kabul etmedi. O 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığını alabileceğimizi düşünerek Genel Merkez’de benimle çalıştı. Ancak Burhanettin başkanın kendisine bu görevi teklif etmesinden sonra bana, ‘Bu bir vatan görevidir ve bu Mersin kızı olmanın getirdiği bir sorumluluktur. Ben bu göreve varım ve bunu bir fedakarlık olarak görmüyorum’ dedi.”

“Ayfer Yılmaz Mersin’in kara çadırının kızı olarak, Burhanettin abisinin teklifini kabul ederek, Mersin’de düşürülmeye çalışılan demokrasi bayrağını yerden kaldırıp burca dikmek için burada. Hanımefendiler, Arslanköy’de o sandıkların üzerine oturan kadınlarımızın evlatları kız kardeşleri. Sizin üzerinize yapılan bu komployu, az kalan zamanda kapı kapı gezerek insanımıza bu yapılanı anlatarak bu hizmet yarışını kazanacaksınız kazanacaksınız kazanacaksınız…

Ben İYİ Parti Genel Başkanı olarak burada bulunabilirim ama DYP’nin İçişleri Bakanı, şapkamla birlikte buradayım. Ayfer Yılmaz’ı seçmenizi seçtirmenizi istiyorum. Bu şımarıklığa bir son vermenizi istiyorum.”

“SAYIN ERDOĞAN…”

“Sayın Erdoğan, “tek bayrak” diyorsun hangi bayrak? Ben diyorum ki Türk bayrağı. Diyorsun ki “tek millet” hangi millet? Ben diyorum ki Türk Milleti. Diyorsun ki “tek vatan” Hangi vatan? Türk vatanı! Buradan soruyorum, 17-18 milyon adayın tamamını kadınıyla erkeği ile terörist ilan etme haddini ve hakkını kendinde buluyorsan, söyle bakalım bu tek bayrak, tek millet, tek vatan neresidir? Bu soruyu sormaya senden cevabını alana kadar devam edeceğim.”(Yeniçağ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ