Alexa
Medya Siyaset

Al Koyunu Ver Oyu

Al Koyunu Ver Oyu

Son günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ’nın ülkenin gündemine getirdiği  “Köyüne Dön 300 Koyunu Al” şeklindeki açıklaması ile bazı konulara dikkat çekmek istiyorum.

Ben şunu belirtmek istiyorum, hükumetin bu kararı açıklaması bana göre vatandaşa yönelik bir rüşvettir. Bunu gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tabi önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Hükümet bunu Türkiye bütçesinden karşılayacak, peki bu bütçe kendi iktidarını devam ettirmek isteyen hükümetin bence yanlış bir hareketi olacaktır.

Türkiye bütçesi hükümetin babasının parası değildir ve iktidarını devam ettirmek için bütçeyi çarçur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Siz kimin parasını kime vereceksiniz.

Kırsaldan kente olan göçü önlemek için böyle bir projenin uygulamaya koyulacağı açıklanıyor.

Peki 16 yıldan bu yana bu ülkeyi yöneten iktidar acaba 16 yıldan bu yana niçin bu göçü önlemek için köylüyü, tarımı, hayvancılığı destekleyerek bu göçün yaşanmasına engel olmadı. İktidarın önce bu soruya cevap vermesi gerekiyor.

Burada vatandaşlarımızın da bence iktidarın bu oyununa gelmemeleri  ve “siz kimin parasını kime veriyorsunuz?” tavrını göstermeleri gerektiğine inanıyorum.

Her nedense iktidar sürekli yaklaşan seçimler öncesi ortaya bir şeyler atarak halkın oyunu almaya ve iktidarlarını sürdürmeye talip oluyorlar.

Ben bu koyun projesinin de “Al Koyunu Ver Oyu” Projesi olduğuna inanıyor ve vatandaşlarımızın bu oyuna dur demelerini düşünüyorum.

 

 

Erdoğan Demir

Erdoğan Demir

23 Nisan 1967 Keşan doğumluyum evli ve iki çocuk babasıyım. 1983 yılında gazeteciliğe daha öğrencilik yıllarımda Önder Gazetesi’nde yazı ve maç haberleri yazarak adım attım. Ardından; Trakya Doğuş, Bulvar, Sabah, Günaydın, Akşam, Cumhuriyet, Foto Maç, Fotospor, Gazeteleri ile ATV, Star TV, NTV, Edirne’de yerel yayın yapan Trakya Televizyonu Muhabirliği ve Beylikdüzü’nde ulusal olarak yayın yapan Trakya Televizyonu ile Rumeli, Tek Rumeli ve Anadolu Yurdum Televizyonlarında “Geniş Açı “adlı program yapımcılığını ve son olarak Tek Rumeli Televizyonu’nda Abdullah Bostancı ile “Yerel Demokrasi “, Keşan FM’de Erdoğan Demir’le Spor Gündemi” adlı programı hazırlayarak sundum. 2017 Eylül ayında TON TV'de Geniş Açı Programı'nı sunmaya başlayacağım.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ