Alexa
Medya Siyaset

Artık Bu Zorlu Yolda Bir Eksiğiz “Prof.Dr. Nurullah Aydın Vefat Etti”

Artık Bu Zorlu Yolda Bir Eksiğiz “Prof.Dr. Nurullah Aydın Vefat Etti”

Sitemizde köşe yazıları ile sizlerle buluşan Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın ‘nın geçirdiği rahatsızlık sonucu 25 Ekim 2018 Perşembe günü vefat ettiğini öğrendik.

Uzun süredir  Kalp rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da tedavi gören ara ara takipçileri ile sosyal medya hesabından sağlık durumu  bilgilerini  paylaşan ve kalp krizi sonucu vefat eden Prof. Dr. Nurullah Aydın ’nın cenazesi 25 Ekim 2018 Perşembe günü İkindi vakti Ankara Karşıyaka Mezarlığı Cami’nde kılınan cenaze namazını müteakiben Karşıyaka Mezarlığına defnedildi.

Medya Siyaset olarak,Prof. Dr. Nurullah Aydın’a Allah’dan rahmet diliyor, ailesi, sevenleri ve öğrencilerine başsağlığı diliyoruz.

Prof.Dr. Nurullah Aydın Kimdir (1954 – 2018)

1954 yılında Erzurum’da doğan Nurullah Aydın, ODTÜ Mühendislik Fakültesinde okudu, 1982’de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1983-1990 yılları arasında Erzurum, Tokat, Artova, Zile, Demirözü, Digor ve Tuzluca’da hâkimlik, Boyabat ve Sivas’ta savcılık yaptı.

Aydın, Aralık 1990’da görevinden istifa etti. 1993-1996 yılları arasında DYP MKK üyeliği yaptı. 1993 yılından beri Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İletişim Hukuku öğretim görevlisiydi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Büyük hukukcu ve çok değerli hocamız Prof. AYDIN’a ulu Tanrı’dan ebedi rahmet ve sukünet, kara yaslı ailesine ve tüm yakınlarına ise başsağlığı, sabır ve metanet.

  2. Prof. Dr. Levent Seçer dedi ki:

    Nurullah Aydın hocanın ölümünden duyduğum acıyı tarif edemem. kendimde sağlık sorunlarımla yoğunlaştığımdan duygularımı geç yazmak zorunda kaldım, o gerçekten aydınlığı akıl ve ilmin gerçeğinde olmanın önemimi en iyi anlatan bir insandı, her fırsat buldukca yazışır toplumun yaşadığı tıkanmayı nasıl aşarız diye çareler arardık. Ama ne yazık ki o bizi bu zor uzun yolda yalnız bıraktı, belki şimdi üzülüyor bunun farkındayım, ama onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Bu vesileyle onu sevenlerine ve özellikle Medya Siyaset ailesine baş sağlığı dilerim. Vefatından duyduğum üzüntüm büyüktür ailesine sabır diliyorum.

BİR YORUM YAZ