Alexa
Medya Siyaset

Aslı Kaprol Tarafından Gönderilen Tekzip

Aslı Kaprol Tarafından Gönderilen Tekzip

Sitemizde 6 Aralık 2018 tarihinde  mahlas yazar Bilge Kağan’ın kaleme aldığı  “Sendemi Brütüs?Öyleyse yıkıl Sezar” başlığı ve https://www.medyasiyaset.com/sen-de-mi-brutus-oyleyse-yikil-sezar/ linki ile yayınlanan köşe yazısına Aslı Kaprol tarafından gönderilen Tekzip metni 5651 Sayılı kanunun 9. maddesine istinaden altta kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

“6 Aralık 2018 tarihinde sitenizde kimliğini gizli tutan biri tarafından yazılan ‘’Sen de mi Brütüs? Öyleyse Yıkıl Sezar!’’başlıklı yazı tamamen gerçek dışı iddialar içermektedir ve kesinlikle asılsızdır.

İdeallerine odaklı biri olarak yaşamımı sürdürdüğüm için internette hakkımda çıkan haberleri sürekli takip etmiyorum. Ancak şahsıma yönelik saldırıya varan iddialar içeren bu yazıya rastladığımda haklarımı savunmak maksadıyla site yetkilileriyle irtibata geçip gerekli açıklamalarımı sunma ve haklarımı savunma gereği duydum.

Kimliğini gizleyen bu şahsın iftira niteliğindeki iddiaları tamamen gerçek dışıdır. Yazısında aleyhime yönelik bir konu olarak iddia ettiği Zuhal Topal’la adlı evlilik programındaki  2016/7718 soruşturma numaralı ve 2016/2759 karar numaralı dava CMK’nun 172/1 maddesi uyarınca kovuşturmaya yer olmadığı kararıyla 11.04.2016 tarihinde sonuçlanmıştır. Belgeler de yetkililere sunulmuştur.

Şayet kimliğini gizleyen bu şahıs iftira niteliğindeki bu asılsız iddialarına devam ettiği takdirde kişilik haklarıma saldırıdan suç duyurusunda bulunacağımı beyan ederim.

Saygılarımla
Aslı Kaprol”

Editör Notu:Kovuşturmaya yer olmadığı ile ilgili karar Sn.Aslı Kaprol tarafından Tekzip metni ile birlikte tarafımızı gönderilmiş,kararda adı geçen 3.şahısların haklarını korumak adına Aslı Kaprol’ün de onayı ile yayınlanmamıştır.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ