Alexa
DOLAR 6,7037
EURO 7,5022
ALTIN 372,834
BIST 108097,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 24°C
Gök Gürültülü

Ataistler, Deistler, Gericiler

Ataistler, Deistler, Gericiler
17.09.2019 - 15:41
A+
A-

Türkiye’nin iki gündemi var. Birincisi her şeyin güzel olduğu havuz medyasının ve yetkililerin sür manşetten ilan ettiği toz pembe gündem. İşsizlik azalıyor, enflasyon düşüyor, terörü şöyle bitirdik gibi incir çekirdeğini doldurmayan saldırgan haberler, bel aşağı yazılan yazılar… Gerçek gündem ise tam aksi. Buna görünmeyen gündemde diyebiliriz. İslamiyet inanç sahibi insanları günde beş defa bir araya getiriyor. İnsanlara Allah’ı unutturmuyor. Sanki ülkede Allah’ı anmayan insan var. Okullar tarikatlara teslim edilmiş vaziyette. Eğitim merdiven altında. Çağdaşlığa, bilime tam zıt öğretilerle çocukların beyni yıkanıyor. Hele bir Diyanet holdingimiz var ki dinin dışında, din karşıtlarını karalamak, zifiri dini eğitim vermek, bol bol cami açmak ve tarikatlarla iş birliği içinde olmak gibi şüpheler içinde insana güven vermiyor.

Geçmişte Diyanet işleri başkanlığı gençlerin Ataist ve Deist olduğu konusunda bir beyanat vermişti. Camiye gideni dini propaganda yaparak sıkıyorlar, her gün çok sayıda radyo ve televizyonda, basında dini içerikli yayın ve yazılar yazılıyorsa bu işte bir yanlış anlama var. Ondan sonrada ver yansın ediliyor. Haram, günah diyerek ağdalı nutuklar atılıyor. Ülkede kadın cinayetleri, çocuk istismarları, yolsuzluk, arsızlık, uyuşturucu, fuhuş patlamış  almış başını gidiyor. Din ve inanç raydan çıkmış durumda. Ondan sonrada Ataiste ve Deiste, Din değiştirene kızıyoruz. İnsanları dinden çıkarak kim veya kimler sorusunu kendimize niye sormuyoruz. Din siyasete malzeme yapıldığı müddetçe bu artarak devam edecek. Ta ki etkililer, yetkililer dinden ellerini çekerek kutsal duyguları suiistimal etmeyinceye kadar.

Dünyada en fazla ezilen geri kalan toplumlar Müslüman ülkelerdir. Nedir bunun kerameti? Müslümanlık gericilik, terör ve kaos ile artbaşı anılmaktadır. Maalesef Türkiye’de aynı akibete uğramaktadır. Dünyada 1.8 milyara yakın Müslüman yaşamaktadır.Başka bir ifade ile Dünya nüfusunun dörtte birine tekabül eder. Bunların içinde Sudi Arabistan, Malezya ve Türkiye doğal zenginliklere sahip olanlarda vardır. Hamdolsun özelleştirme adı altında tüm ekonomik kaynaklarımızı elden çıkardık ve çok derin bir çıkmazın içine düştük.

Türkiye bir İslam ülkesidir. Türkiye’nin de dahil olduğu İslam ülkelerinin Dünyadaki yeri: Teknoloji ihracatında % 3.8, patentte % 2.0, GSMH’DA % 8, İhracatta % 7, İthalatta % 7.5, Bilimsel makale yayınlamada % 6.4  payı bulunmaktadır. Rakamlar tahminidir. Ekonomileri bu kadar zayıf ülkeler, sosyal ve gelişmişlik yönünden de zayıftırlar. İç çekişmeler, kendi içlerinde ve komşuları ile savaşlar, çekişmeler hiç eksik olmamaktadır. Teknolojileri geri ve üretken değildir.Sanayileşmeleri zayıftır. Demokrasi ve insan hakları, hürriyetler konularında çok geridedirler.

Hepsinin İslamiyet’e bakışı farklı farklıdır. Birlikte görüş ve uygulamaları yoktur. Dünyada ise terör ve geçimsizlikle birlikte anılırlar. Türkiye bu tablonun neresinde derseniz? Ona da siz karar verin.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.