Alexa
Medya Siyaset

Atalay’dan Şok Açıklama ”Beni Eleştirenler Terörü Destekliyor”

Atalay’dan Şok Açıklama ”Beni Eleştirenler Terörü Destekliyor”

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, hükümetle yürütülen kamu işçilerinin toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri ve hükümetin teklifini kabul etmeleri ardından yapılan eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu.

Bilindiği gibi Atalay’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile konuşurken mikrofonu açık kalınca “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” dediği duyulmuş ve bunun üzerine tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Hükümetin önerdiği, işçilerin beklentisinin çok altında kalan maaş zammını kabul eden Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Aydınlık Gazetesi’ne yaptığı açıklamada  ‘kendisini eleştirenlerin yüzde 90’ının işçi olmadığını’ öne sürerek, eleştiri yapanların ‘Terörü destekleyen gruplar’olduğunu belirtti.

Atalay açıklamasına şöyle devam etti. “Türkiye ciddi bir ekonomik kriz içinde. Sözleşme böyle bir krizin içinde imzalanmış bir sözleşmedir. Bütün sektörlerde işçi çıkarmaların yaşandığı bir ortamda imzalanmıştır. İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplu sözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir. Sözleşme sonrasında beni hedef alanlar oldu. Hemen şunu belirteyim. Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Onların asıl amaçları başka. Ben başından beri Türkiye’yi savunduğum için, Mehmetçiğin arkasında durduğum için beni hedef aldılar. Terörü destekleyen gruplar. Bunların saldırısı beni etkilemez.”

Ne gariptir ki ülkemizde maalesef bir kesim ne zaman kendilerini eleştiren sesler yükselmeye başlasa veya kendi partisine değil de başka bir partiye oy verecek olanları hep terörist olmak veya terör gruplarını desteklemekle suçlayarak adeta toplumu, bize oy verenler vatansever bize oy vermeyenler veya vermeyecekler terörist şeklinde ayrımcılık yapmışlardır.

Bu tür söylemler ülkenin birlik ve beraberliğine büyük zarar vermektedir. Ama bunları söyleyenler maalesef bu tehlikenin farkında değiller.

Herhalde sayın Atalay’da bunları kendisine örnek alarak hem kendisine yükseltilen eleştirileri cevaplamış hem de kendisine siyasi bir gelecek için bu cevabı vermiştir diye düşünüyorum.

Bir sendika başkanının işçilerin hakkını savunmayı teröristlik olarak algılaması ne kadar garip değil mi?

Ben son olarak şunu da kendi kendime soruyorum.  Acaba başka bir ülkede bir sendika başkanı bu cümleleri sarf etse ve ardından kendini eleştirenlere terörist deseydi o koltukta kaç saat oturabilir di? Bunun cevabını siz sevgili okurlarıma bırakıyorum.

Sevgiyle kalın.

 

Erdoğan Demir

Erdoğan Demir

23 Nisan 1967 Keşan doğumluyum evli ve iki çocuk babasıyım. 1983 yılında gazeteciliğe daha öğrencilik yıllarımda Önder Gazetesi’nde yazı ve maç haberleri yazarak adım attım. Ardından; Trakya Doğuş, Bulvar, Sabah, Günaydın, Akşam, Cumhuriyet, Foto Maç, Fotospor, Gazeteleri ile ATV, Star TV, NTV, Edirne’de yerel yayın yapan Trakya Televizyonu Muhabirliği ve Beylikdüzü’nde ulusal olarak yayın yapan Trakya Televizyonu ile Rumeli, Tek Rumeli ve Anadolu Yurdum Televizyonlarında “Geniş Açı “adlı program yapımcılığını ve son olarak Tek Rumeli Televizyonu’nda Abdullah Bostancı ile “Yerel Demokrasi “, Keşan FM’de Erdoğan Demir’le Spor Gündemi” adlı programı hazırlayarak sundum 1990 yılında kurulan ve haftalık olarak yayınlanan Halkın Sesi Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptım. 1991 yılında Keşan’da ilk olarak kurulan Gürer FM’de Haber Müdürü ve Program Yapımcısı olarak görev yaptım. 1993 yılında Keşan’da ikinci olarak kurulan Keşan FM Radyosu’na geçtim. Radyoların kapatılması ve siyah kurdela eyleminin ardından Yılmaz Özkaya’nın sahipliğini yaptığı ve günlük olarak çıkan Medya Keşan Gazetesi’nin kuruluş aşamasını tamamlayarak 17 Mayıs 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan Gazete’nin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürdüm. 1996 tarihinde Medya Keşan Gazetesi’ndeki görevimden ayrıldıktan sonra Uzunköprü’de sahipliğini Adnan Karakaya’nın yaptığı haftalık olarak yayınlanan Adalet Gazetesi ve aynı gazetenin Kanal 22 Radyo ile Televizyonu’nda haber bültenlerini sunup program hazırladım. 2001-2004 tarihleri arasında Enez Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladım. 2004 Yılı Ağustos ayında Enez Belediyesi’ndeki bu görevimden ayrılarak Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladı ve halen bu görevimi sürdürmekteyim. 1999-2000, 2000-2001 sezonlarında Anafartalarspor Kulübü Başkanlığı yaptım. Keşanspor’da Yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra Keşan Gençlik ve Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulüplerinde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Halen Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilciliği, Uluslararası Festivaller Birliği delegesi ve Trakya Temsilciliği ve Dünya Folklor Festivalleri Birliği Trakya Temsilciliği ile Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanlığı görevlerini sürdürmekteyim. Ayrıca CHP Spor Üst Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım. Yakın bir süreçte Ahbap Keşan oluşumunu kurmuş olup, burada Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. 2017 Eylül ayında TON TV'de 15 günde bir olmak Geniş Açı Programı'nı sundum. 3 yıldan bu yana da Cumartesi günleri Keşan FM’de Spor Zamanı adlı programı hazırlayıp sunmaktayım. 27 Temmuz 2012 yılından bu yana sahipliğini oğlum Alpcan Demir’in yaptığı www.kesanpostasi.com ve www.kesanpostasi.web.tv sitelerini hayata geçirmiş olup, BİBU Reklam Ajansı’nın yayın organı olarak yayınlarına devam etmektedir. Burada da Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktayım.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ