Alexa
Medya Siyaset

Atatürk Düşmanına Ziyaret Meclisi Karıştırdı

Atatürk Düşmanına Ziyaret Meclisi Karıştırdı

“Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” sözleri nedeniyle “Atatürk’e hakaret” suçlamasıyla hakkında soruşturma yürütülen ve Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi. Hilafete dokunulmazdı” diyen Atatürk düşmanı Kadir Mısırlıoğlu ’nu geçtiğimiz cuma günü hastanede ziyaret Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sonra TBMM Başkanı İsmail Kahraman da ziyaret etti.

Bu ziyaretler TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve CHP Milletvekilleri arasında sert tartışmalara neden oldu.

ÖZGÜR ÖZEL: AÇIKLAMAYA MUHTAÇ, AYIPLI BİR İŞTİR

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, tarihçi Kadir Mısırlıoğlu ‘nun, “Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olanla bu dünyada da, ahirette de bir alakam olamaz” biçiminde vasiyeti bulunduğunu anımsatarak, Mısıroğlu’nu ziyaret eden AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan açıklama talep etti. Özel, ziyaretleri, “Açıklamaya muhtaç, ayıplı bir iştir” sözleriyle değerlendirdi.

ÖZGÜR ÖZEL: RUH HASTASI VE ATATÜRK DÜŞMANI

Genel Kurul oturumunu yöneten AKP’li Başkanvekili Ahmet Aydın, “Hastanede yatan bir hasta, onun düşüncesine katıldığınız anlamına gelmez” deyince CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Ruh hastası ve Atatürk düşmanı” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Bu ‘ziyarete’ hiç ama hiç şaşmamak gerek. Çünkü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Kurtuluş Savaşı’nın en azılı bir düşmanı olan söz konusu kişi, ziyaretcisinin başdanışmanlarından ve sarayındaki o meşhur sofralarının en has ve baş konuklarından biridir. Allah, muhabbetlerini artırsın.

BİR YORUM YAZ