Alexa
Medya Siyaset

Atatürk Orman Çiftliği ‘nin satılması vatana ihanettir

Atatürk Orman Çiftliği ‘nin satılması vatana ihanettir

Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nin 37 bin metrekarelik arazisinin ‘yeni büyükelçilik binası yapılması’ için ABD misyonuna satıldığı öğrenildi.

Bu duruma tepki gösteren CHP’li vekil Tacettin Bayır,”Atatürk Orman Çiftliğinin satılması Türk milletine hakaret, vatana ihanettir” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği ’nin ABD misyonuna satılarak elçilik yapılacak olması büyük tepki aldı. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, sosyal medya hesabından bu duruma tepki göstererek ateş püskürdü. Bayır,” Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan 37 bin metrekarelik alan, yeni büyük elçilik binası yapılması için ABD misyonuna satıldı.Yurtseverler bu satışlara sessiz kalırsak yarın ANITKABİR’i de satışa çıkarabilirler” dedi.

MİMARLAR ODASINDAN AÇIKLAMA

Atatürk’ün vasiyeti ve şartlı bağışı ile Atatürk Orman Çiftliği ‘nin her bir metrekaresinin değerli olduğunu kaydeden Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan ”AOÇ arazileri amacı dışında kullanılamaz ve ABD elçiliği de yapılamaz. Atatürk emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesi verdi. Onun halkına emanet ettiği AOÇ arazisini bir metrekaresinin bile ABD elçiliğine verilmesi kabul edilemez. Dava açmak için süreci takip ediyoruz” dedi.

Kaynak : Ege’nin sesi

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ