Alexa
DOLAR
8,1243
EURO
9,8078
ALTIN
461,69
BIST
1.371
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Gök Gürültülü
20°C
İzmir
20°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Çok Bulutlu
22°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
23°C
Cuma Parçalı Bulutlu
28°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C

Atatürk’e ve Cumhuriyete Hakaret Fuarı !

Atatürk’e ve Cumhuriyete Hakaret Fuarı !

Dünyalar güzeli altı yaşında bir kız babasıyım. Kızım İlkokul birinci sınıfta okumakta. Ailede çok kitap okunduğu içinde kızımın kitaplara karşı inanılmaz bir sevgisi ve ilgisi bulunmakta. Kız çocuklarının 8 yaşında evlenmesinin doğal olduğunu kabul eden ve savunan zihniyetin olduğu bir dönemde elimizden geldiğince okuyan, sorgulayan bir birey olması için çabalıyoruz.

Kızımın okuduğu okulun ilçesi Maltepe ’de kitap fuarı açılmış ve okul olarak çocukların oraya götürüleceğini öğrendik. Zira Kitap fuarlarının önemi çok büyüktür. Hele ki söz konusu çocuklar olunca.

Çocuklar için çok faydalı bir etkinlik olacağını düşündüm. Zira çocuklar ders kitaplarının dışında başka kitaplar ile tanışacak, ders kitaplarında anlatılanlar dışında başka bir dünya daha olduğunu öğrenecekler.

Çocuklar kitapların yazarları ile konuşacak tanışacak, fuarı gezecek stantları inceleyecek farklı bir heyecan ve deneyim olacaktı onlar için. Çalışan anne ve babaların çocukları kitaplar ile buluşturması zor olmaktadır .

Kitap fuarları ve okul organizasyonu bu yüzden çok önemli .Bütün yayın evleri okuyucuları ile buluşmakta ve çocuklarda yayın evlerinin kitaplarına ulaşmakta.

Kitap okuma oranının dünya ortalamalarına göre çok düşük olduğu Ülkemizde bu tür etkinlikler kendi adıma heyecan verici ve sevindirici. Çocuklar fuar alanına Okulumuzun yaptığı organizasyon ile gelecekti.

Ben çocuklar gelmeden önceden fuara gidip gezmek istedim. Fuar alanı Maltepe’de ki denizin doldurulması ile yapılan yeni miting meydanı ve park alanında yapılıyordu. Maltepe Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenleniyordu.

Fuar alanında çocuklar ile ilgili bir etkinlik olacağını düşündüğümden büyük bir heyecan ile dünya klasikleri, çocuk hikayeleri,cicili bicili kitaplar beklemekteydim.Bu beklentim fuar alanındaki çadırı görünce yerini ‘’dehşete’’ bıraktı.Fuar çadırının her tarafına katılan yazarların resimlerinin yer aldığı büyük afişler vardı.Afişlerde ki isimleri görünce hayret ettim. Kimler vardı ? ;

Dinde reformcular, Din’i Kemalizm’e dönüştüreceklerdi. Yani “Türk’ün dini Kemalizm” olacaktı diyen,Atatürk zamanında “İlkokul seviyesinde bira dağıtılırdı’’ diyen‘’Mustafa Kemal haham okuluna gitti iddiasında bulunan ‘’ Abdurrahman Dilipak,Peygamberin Küçük Dostu Enes,Peygamberin gülleri Hasan ve Hüseyin gibi kitapların yazarı Ayşe Hale,Daha önce benim kaleme aldığım Fetö yayın organlarında yayınlar yapan,Kitaplarında övgüler düzen kripto fetöcü  Talha Uğurluel,Allaha Havale Ettim,Çöle İnen Nur,Aşkın Peygamberi Hz. MuhammedAllah’ın Sırdaşı Hz. Muhammed kitaplarının yazarı Eda Bildek gibi çoğunluğu Dini referanslı 42 yazar resmi ve ismi vardı.

Hayal kırıklığı ile birlikte fuar alanına girdim. Kapıdan giriş yaptığınız anda karşınızda Fuarın neredeyse en büyük standını alan Vakıf ve Dernekler ! göze çarpıyor. Çocuk kitapları fuarında ne işleri var diye soruyorsunuz değil mi ? Vakıflardan biri 45 erkek çocuğuna tecavüz edilen ve üstü kapatılmaya çalışılan ENSAR vakfının standı diğeri ’’ Cihad’’ilan eden İHH derneği diğeri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ailesine çirkin iftiralarda bulunan ve bu bağlamda yazarları ve TV yorumcuları ceza alan DERİN  TARİH,TV NET standı.ODTÜ yayınları gibi 3-4 yayın evi dışında Çocuklar için Kitap Fuarı hemen hemen % 80 ‘i çocuklara ‘’Cihad’’ çağrısı yapan ‘’Küçük yaşta evlilik sırlarını’’ anlatan muhakeme yeteneği olmayan yavrucaklara güzellemeler yaparak sorgulatmadan ziyade biat geleneği anlatmaya çalışan kitaplar ile doluydu.

Kitaplardan birer örnek aldım.Çocuk fuarında bu stantlarda satılan kitaplardan birkaç örnek verelim;

Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi’nin ‘’Türk’ün başına gelen Şapka Meselesi’’,‘’ Abdülkadir Geylani Altın Öğütler’’ ‘’Kemalist Türkiye’nin Din Yanlışları’’ ‘’Çerkes Ethem Nutuk’a cevapları’’ ‘’Sultan Vahdettin Ben Hain Değilim’’ ‘’Kemalizmin İç Yüzü’’ ‘’Zavallı Serbest Fıkra’’’’ Allah nasip ederse olur’’ ‘’Yeter ki Bismillah De’’ Kıyametten önce diye başlık atıp bir vampir resmi konulmuş simsiyah bir yüzü ‘’Vampir Armina Hades’in Dirilişi’’ ‘’Çocuklar için Allah’ın mucizeleri’’ ‘’Uçan Çocuklar’’ ‘’ Allah’ın veli kulları Evliyalar’’ ‘’Kalbimi Filistin’e gömün’’ ‘’Dualar ve Zikirler’’ ‘’Münacaat duaları’’ bunlar sadece üç stant içerisinde yer alan kitapların bir kısmı.

   

Ben bu durum tepki verdim tatbiki.Araştırdım.Kitap fuarına katılım Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim tarafından zorunlu tutulmuş! Katılmayan okul hakkında işlem başlatılacağı yazılı olmasa da ifade edilmiş. Ben şimdi orada bulunan birkaç kitap evlerini tenzih ederek Maltepe Kaymakamlığı’na,Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne soruyorum;

Bu kitap fuarını gidip gördünüz mü?

Satılan kitaplar hakkında bilginiz var mı?

6-7-8 yaşında olan ve muhakeme yeteneği bulunmayan, Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza çoğu yetişkin bireylerin dahi anlayamayacağı türden bu kitapları okumasını nasıl zorunlu kılabilirsiniz?

FETÖ ile içselleşmiş,hakkında Ulusal basında haberler yapılan terör örgütü övücüsü ve üyesi kişileri bu tür organizasyonlara davet etmek suçluyu övmek suçu değil midir?

Çocuklarımıza birey olmayı, sorgulamayı  öğretmemiz gerekirken bu tür beyin yıkayıcı ve içerikleri konusunda şaibeler olan kitapların bu Fuarda olmasına nasıl izin veriyorsunuz?

Ensar vakfı ve İHH derneği bu fuarda hangi sıfatla yer almıştır ?

Ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında toplum nezdinde onarılmaz yaralar açan iftiraları atan ve yazarları TÜRK Yargısı tarafından cezalandırılan bir yayın organı çocuklar için var olan bu Fuarda neden stant açılmasına müsaade edilir?

Bu stantlarda Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında aşağılayıcı ve iftiralar ile dolu kitapların satışa sunulmasına nasıl izin verilir ?

Sorularıma karşılık bulacağımı umut ediyorum ve takipçisi olacağıma burdan söz veriyorum.Son söz olarak Değerli Aileler; Lütfen çocuklarımızın katılacağı bu tür etkinlikleri iyi denetleyin. Katılımcıları ve sunulanları araştırın. Aydınlık bir Türkiye’nin kıvılcımları olan çocuklarımızın Çocuk tecavüzcüsü, karanlık zihniyetlerin kötü emellerine terk etmeyin.

Yorumlar
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Türk ve çocuk, Türkiye ve Atatürk düşmanı açık ve gizli kalemşorları ve bunların örtülü ve örtüsüz hamilerini ve amirlerini teşhir ve tel’in eden bu MUHTEŞEM gözlemleri ve söylemleri için sayın AĞIREL’e en candan tebrikler ve teşekkürler sunmak ve başta sevgili kızı olmak üzere tüm sevdikleri ve sevenleri ile birlikte en uzun ve en mutlu bir bir yaşam dilemek gerek.

  2. Alpay içirikli dedi ki:

    Onların amaçları belli; cumhuriyet düşmanı bir nesil yetiştirmek. Arap ve Fars kültürüne sahip, Türklüğe ve milliyetçiliğe karşı, sorgusuz itaat eden ümmetçi nesil. Tarihten hiçmi ibret almıyor bu zihniyet..! Ümmetçilik hangi yüzyılda barışçıl ve uzlaşmacı oldu..? Türk’ün yüksek seciyesi ve erdemli vasıfları nerede..? Unutturulan Türk kimliğini yeniden tarih sahnesinde teşhir eden Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmak isteyenler Türklüğe düşman dır…