Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray :Atatürk düşmanının orada ne işi var

Aytun Çıray :Atatürk düşmanının orada ne işi var

İYİ Parti Millî Güvenlik Politikaları Başkanı, İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılması talebiyle sorularını yöneltti.

Çıray, Ankara’nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde barındıran Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ankara Kent Konseyi üyeleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Akit’te “Olmasaydı da olurduk” ilanını veren Sancaktar dergisinin imtiyaz sahibi iç mimar Eyüp Gökhan Özekin’in yer almasına tepki gösterdi.

“ONUNLA AYNI DÜŞÜNCEDE BAŞKA KİŞİLER VAR MI”

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Zırva tevil götürmez. Savunmaya geçenler sadece bu arkadaşla fikir birliği içinde olduklarını ikrar etmiş olurlar. Eminim Sn Mansur Yavaş gereğini yapacaktır ve belki de yapmıştır!”ifadelerini kullanan Aytun Çıray, “Durum böyle olmakla birlikte, seçimler sonrasında oluşturulan Ankara Kent Konseyine sosyal medyadaki ve basındaki Atatürk düşmanı paylaşımlarıyla kötü bir şöhrete sahip Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Akit’te ‘Olmasaydı da olurduk’ ilanını veren Sancaktar dergisinin imtiyaz sahibi Gökhan Özekin de seçilmiştir. Bu çerçevede 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu Çerçevesinde aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılmasını talep ediyorum” diyerek şu soruları yöneltti:

“1. TMOBB Ankara Şubesi’nin dahi alınmadığı Ankara Kent Konseyi’nin yeni yapılacak seçimlerinde Atatürk düşmanı paylaşımlarıyla kötü bir şöhrete sahip, Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Akit’te ‘Olmasaydı da olurduk’ ilanını veren Sancaktar dergisinin imtiyaz sahibi Ankara Şehir Konseyi üyeleri arasında bulunan Eyüp Gökhan Özekin’i Kent Konseyi’ne tekrar atamayı düşünüyor musunuz?
2. Onunla aynı düşünce yapısında başka kişiler var mı?
3. Eyüp Gökhan Özekin’i oraya kim atamış veya tavsiye etmiştir? Bu konuda Kent Konsey Başkanı’nın sorumluluğu var mıdır?”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ