Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray :Cumhur İttifakı, PKK’ya “gerilla” diyen Özhaseki’yi adaylıktan çekmeli

Aytun Çıray :Cumhur İttifakı, PKK’ya “gerilla” diyen Özhaseki’yi adaylıktan çekmeli
  • İYİ Parti Haberleri
  • 26 Şubat 2019 - 0:41
  • Aytun Çıray :Cumhur İttifakı, PKK’ya “gerilla” diyen Özhaseki’yi adaylıktan çekmeli için yorumlar kapalı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, PKK terör örgütüne “Gerilla” diyen AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi.


Aytun Çıray,TELE 1 TV’de İsmail Dükel’in sunduğu “Haberin İçinden” programında yaptığı açıklamada “ Pkk teröründen bahsediyorlarsa şehitlerimize bir gram saygı duyuruluyorsa Sayın Özhaseki’nin o adaylıktan el çektirilmesi gerektirir. Çünkü PKK terör örgütüne kimse gerilla diyemez.” ifadelerini kullandı.

Aytun Çıray, şunları söyledi

“BEKA SORUNU KURTULUŞ SAVAŞINDA ÇÖZÜLMÜŞTÜR”

“Ben buradan hükümet sözcülerine ve Bahçeli’ye sesleniyorum: Beka sorunundan bahsediyorlar. Bu seçimi beka sorunuyla ilişkilendiriyorlar. Soruyorum: Bir bu beka sorunu dediğiniz şey nedir? Bunu öğrenmek istiyoruz. Çünkü beka sorunu demek varoluşsal sorunlar demektir. Bu ülke beka sorunu yaşamadı mı? Bu ülke beka sorunu yaşadı. Bu ülke beka sorunun Kurtuluş Savaşı’nda aştı. Bizim gerçek beka sorunumuz Osmanlı Devleti’nin yıkılış sürecidir. Bir büyük devlet yıkılmıştır. Ondan sonra o beka sorunu Kurtuluş Savaşı’yla çözülmüştür.”

“PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KİMSE GERİLLA DİYEMEZ”

“PKK bir tehdittir. Türkiye gibi bir devlete vız gelir tırıs gider. Bir belediye başkanı seçmekle beka sorunu ilişkisi ne olabilir? PKK teröründen bahis ediyorlarsa şehitlerimize bir gram saygı duyuruluyorsa Sayın Özhaseki’nin o adaylıktan el çektirilmesi gerektirir. Çünkü PKK terör örgütüne kimse gerilla diyemez.”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ