Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray’dan Ahmet Hakan’a İnönü Cevabı

Atatürk’le beraber kurucu ve kurtarıcılarımızın önde gelenlerinden olan merhum İsmet İnönü tartışmasız saygıyı hak eder.

Aytun Çıray’dan Ahmet Hakan’a İnönü Cevabı

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray, Meral Akşener’in “Bunlar milleti İsmet Paşa’ya Fatiha okutacak hale getirdiler” sözlerini köşe yazısında eleştiren Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yanıt verdi.

Aytun Çıray yaptığı açıklamada,Meral Akşener ve İYİ Partililer hiçbir zaman kurucularına nankörlük yapmayacaklarını belirtti.

Aytun Çıray ‘ın yaptığı açıklama şöyle :

“’Pardon ama siz Meral Hanım’ı ne sandınız ki?’ başlıklı yazınızda Sayın Akşener’in bağlamından koparılarak verilen, ‘Bunlar milleti İsmet Paşa’ya Fatiha okutacak hale getirdiler’ sözlerini yorumlamışsınız. Sayın Akşener’in bu sözleri ile Tayyip Bey’i/AKP’yi kast ederek, ‘Baskıda, zulümde İsmet Paşa’yı bile geçtiler’ demek istediğini ifade etmişsiniz ve Meral Hanım’ın peşine ‘şuursuzca’ takılan CHP’li seçmenleri geri dönmeleri için uyarmışsınız.

Dün Sayın Akşener’in bilgisi dahilinde, partimizin resmi görüşünü bildirmek için yaptığım açıklamaları milletin bilgilenme hakkına saygıyla yayınlamanız ricası ile size de gönderiyorum:

Atatürk’le beraber kurucu ve kurtarıcılarımızın önde gelenlerinden olan merhum İsmet İnönü tartışmasız saygıyı hak eder.

Her siyasetçi gibi onun da siyasi faaliyetleri tartışılabilir, tartışılıyor da zaten.

Sayın Erdoğan’ın yıllardır, bazen hakarete varacak kadar eleştirdiği merhum İnönü, tek partili hayattan çok partili hayata geçme kararı almış ve cumhurbaşkanı olduğunda Demokrat Parti’nin bir deklârasyonu ile CHP Genel Başkanlığından ayrılma faziletini göstermiştir. Sayın Erdoğan ise tam aksine cumhurbaşkanlığını parti başkanlığına indirgemiş ve çok partili hayattan tek adam devletine geçme gayretindedir. İşte Sayın Akşener’in ‘Bunlar milleti İsmet Paşa’ya Fatiha okutacak hale getirdiler’ demesinin nedeni budur.

Başta Sayın Akşener ve İYİ Partililer hiçbir zaman kurucularına nankörlük yapmayacaklardır.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ