Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray ‘dan Ümit Özdağ Açıklaması

Aytun Çıray ‘dan Ümit Özdağ Açıklaması

İYİ Partiden Ümit Özdağ’a çok yakın bir siyasetçi ile yapmış olduğum görüşmeyi gece kaleme alarak okuyucularla paylaştım.Bana bu bilgileri veren İYİ Partili dostumuz Ümit Özdağ’ın parti içinde pasifize edilmeye çalışıldığını,ve bu nedenle her an istifa edebileceğini anlatmıştı.

Bu yazım üzerine İYİ Parti genel sekreteri Dr. Aytun Çıray Twitter hesabından “İçinde Sn Ümit Özdağ’ında bulunduğu ilgili komite haberi altta. Aday adaylarının müracaatı salı günü bitti ve illere göre görev bölümü yapan üyelere çarşamba günü gönderildi. Yani yazılanlar nifak sokmaya yönelik bir iktidar manüplasyonu. Saygılarımla.” Diyerek bir açıklamada bulundu.

Bu açıklamanın akabinde kendisiyle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Sayın Aytun Çıray ’a haber kaynağının iktidarla hiç bir alakası olmadığını belirterek parti içinde hatta genel merkeze çok yakın biri olduğunu belirttim.

Aytun Çıray haklı olarak bana sitemini tecrübelerinden bir örnekle iletti ve dedi ki “Bu haberi parti sözcüsü olarak  benden doğrulatmalıydınız. Ben Sözcü gazetesinde yazarken hep öyle yaptım. Yoksa boşa düşürürler.”

Sayın Çıray bu konuda haklı ama bende kendisine ulaşmak için çaba verdiğimi ancak dün olduğu gibi uzun süredir hiçbir parti yöneticisine ulaşamadığımız gibi danışmanların bu tip haberlerde ulaşmamızı engellediğini belirttim.

Aytun Çıray ,Ümit Özdağ’ın komisyon dışında bırakılmasının söz konusu olmadığını belirterek   24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adaylarını tespit edecek komisyonda yedi kişinin görev yapacağını ve bu komisyonda kendisinin, Koray Aydın, Ümit Özdağ,Kazım Ataol, Ayfer Yılmaz, İsmail Koncuk ve Hayrettin Nuhoğlu’nun olduğunu,aday adaylarının müracaatının salı günü bittiğini,üyelere ise listelerin çarşamba günü gönderildiğini henüz bir görüşme yapılmadığını söyledi.

Aytun Çıray açıklamasının devamında kendisi ile ilgili iddialar için şunları söyledi.

“İYİ Parti son umudumuz. Bırakın şart koşmayı ben kurucu olmayı kendim talep ettim. Diğer arkadaşlar da öyledir.Normal zamanlardan geçmiyoruz. Ayrıca Sayın Genel Başkana beni parti sözcüsü  olarak öneren Ümit Özdağ’dır . Ümit Hoca ve diğer arkadaşlarımız aynı hedefe yürüyen dostlarız.”

 

Murat Selamoğlu

Murat Selamoğlu

Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Medya Siyaset genel yayın yönetmeni. Gazeteci yamağı.Köşe yazarı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HÜSEYİN COŞAR dedi ki:

    ilkeli davranıp birlikte hareket etmeliler.

BİR YORUM YAZ