Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray Erdoğan’nın Elindeki Anket Sonuçlarını Açıkladı

Aytun Çıray Erdoğan’nın Elindeki Anket Sonuçlarını Açıkladı

24 Haziran seçimlerinde kısa bir süre kala anket şirketleri peşi sıra seçim sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulunuyorlar.

Dün SONAR şirketinin cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ait paylaştığı anket sonuçları üzerine açıklama yapan İYİ Parti genel sekreteri ve parti sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray  anketin bir manipülasyon olduğunu söyleyerek amacın seçimlerin Erdoğan ve İnce arasında geçeceği havasının yaratılmaya çalışılması olduğunu belirtti.

Aytun Çıray açıklamasında şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan’ın tek amacı, seçimi iki aday arasında geçiyormuş gibi göstererek fiili bir çatı adayı modeli yaratmaktır. Bunu önce çatı adayı olarak Abdullah Gül’ü ortaya sürerek yapmak istediler. Meral Akşener direnip de başaramayınca bunu yandaş medya aracılığıyla ile aday sayısını iki göstererek (son anket manipülasyonlarının da amacı budur) yapmaya çalışıyor. Yani ikinci Ekmelettin vak’ası peşindeler. Maalesef basınımızın özgür kalan çok küçük kısmı da cumhurbaşkanının bu oyun planına gelmeye başladılar. Bunu Türk milleti adına üzücü ve tehlikeli buluyorum.”

Aytun Çıray açıklamasının devamında AKP Cumhurbaşkanı adayı,Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın önünde olan anket sonuçlarını da açıkladı.

Çıray’ın saray kaynaklarından aldığını belirttiği anket şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 42
Meral Akşener: Yüzde 22,7
Muharrem İnce: Yüzde 22,4
Selahattin Demirtaş: Yüzde 11
Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek: Yüzde 1,9”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ