Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray :Eski vekili üniversiteye rektör yaparsanız ne emrederseniz onu yapar

Aytun Çıray :Eski vekili üniversiteye rektör yaparsanız ne emrederseniz onu yapar

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, partisinin  İzmir adaylarının tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada hükümetin politikalarına sert eleştiri getirdi.

Aytun Çıray Türkiye’de beka sorunu olmadığını belirterek AKP ve MHP’nin sürekli BEKA sorunu var söylemine gönderme yaparak “Söyleyecek lafları olmayınca beka diye bir şey ortaya attılar.” ifadelerini kullandı.

Aytun Çıray konuşmasında şunları söyledi:

“Türk demokrasisi öğrenerek yürümeye devam ediyor. Siyasetin bir seviyesi var. O siyasetin seviyesinde bir şey söylenirse onlara cevap verebiliriz. O nedenle o seviyesi düşük beyanlara cevap vermemeyi tercih ediyoruz. Söyleyecek şeyleri bitince bir şeye sarılmaları gerekiyordu. Fabrikalar, barajlar kurduk diyemiyorlar. Köprü ile övünüyorlar. Türkiye’de köprü ile övünemezsiniz, onu aşmanız lazım. Söyleyecek sözleri olmayınca Türkiye’nin Amerikan ambargosuna bağlı kaldığı o kuyrukları geri getirdiler. Bu hükümete çadır hükümeti demek lazım. Çiftçimiz halciyi, hırsız ilan ettiler ve domates biber patlıcan çadırı kurdular. 21. yy’da yerli ve milli otomobilden yerli ve milli kabzımallığa başladılar.Eski vekili üniversiteye rektör yaparsanız ne emrederseniz onu yapar.

Söyleyecek lafları olmayınca beka diye bir şey ortaya attılar. Ben ve 320 arkadaşımın imzası ile beka konusunun araştırılması için önerge verdik. Olur ya bildikleri br şey vardır, açık toplantıda konuşamazlar kapalı bir toplantıda konuşalım anlatsınlar. Kapalı toplantıda konuşulanları 10 yıl anlatamıyoruz. Bizim önergemizi reddettiler. Türk tarihine baktığımızda beka sorunlarımız oldu. Bu da Osmanlının yıkılışı idi. Sonunda da yeni bir devlet kuruldu. Türkiye’de hep tehdit vardır. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli vardır. Hangi hükümet geldiyse bununla mücadele etmiştir. Tehditlerle mücadele etmeye devam edeceğiz. Beka sorunu yoktur Türkiye’nin. MHP ve AK Parti’de bunu mecliste verdikleri oylarla teyit etmişlerdir.

Hani başkanlık sistemi geldiğinde beka sorunu kalmayacaktı, ekonomik sorunumuz kalmayacaktı uçacaktı? Türkiye özgürlüğü konuşmayı ve konuşan Türkiye’yi aramaya devam edecektir. Millet İttifakı’nı demokrasi adına kutsal ittifak olarak görüyorum. Bir demokrasi ortak mücadelesi vardır. Bu mücadeleyi ilerde çocuklarımıza anlatırken gurur duyacağız. İyi ki Millet İttifakı var.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ