Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray: Sözcü, Atatürkçü Olduğumdan Emin Olduktan Sonra Bana Köşe Verdi

Aytun Çıray: Sözcü, Atatürkçü Olduğumdan Emin Olduktan Sonra Bana Köşe Verdi

Aytun Çıray | Medya Siyaset Haber

Sözcü gazetesine yönelik operasyonda ikinci duruşma bugün yapıldı.

Davanın tanıkları arasında bulunan İYİ Parti genel sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray duruşmaya Ankara’dan tele konferans sistemi ile bağlandı.

Aytun Çıray ifadesinde şunları söyledi “Halen İyi Parti İzmir miletvekiliyim. Devlette birçok görevde bulundum. Bunu söylemem nedeni övünmek değil tecrübelerimin anlaşılması için söylüyorum. 15 Temmuz FETÖ Darbesi Araştırma Komisyonun’dayım. Türkiye 15 Temmuz sonrası FETÖ ile büyük bir mücadeleye başladı. Daha önce köşe yazarlığı yaptığım Sözcü Gazetesi davasına kendi isteğimle tanık oldum. Birlikte yazı yazdığım Yekta Güngör Özden ve Vural Savaş gibi kamuoyu tarafından tanınan isimler vardı. 2009 – 2010 yılları arasında bir süre yazılarım bekletildi. Bunun nedeni ise gazetenin benim Atatürk ilkelerine bağlı olup olmadığımın araştırılması üzerineydi. MHP’ye bir operasyon yapılacağı konusunda bilgiler aldım bunları yazmak istediğimi ifade ettim. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle de bunu paylaştım ve yazımı da yazdım” dedi. Çıray ardından söz konusu yazısını okudu.

Çıray yazısında “HSYK seçimlerine hakimlere propaganda yasağı getirildi. Artık HSYK’ya Cemaatçi olanlar seçilecek.” Diye bir bölümde buluyor. Çıray yazısına atıfta bulunarak; “O yazıda FETÖ’nün tehlikesinden bahsediyorum. Bu gazete FETÖ’cü olsa bu yazı yayınlanır mı?” dedi. Bu süreçte Burak Akbay’la tanıştım ve konuştum. Kendisi yazılarımdan dolayı bana teşekkür etti.

Çıray, Gökmen Ulu’yu bir gazeteci olarak tanıdığını babasını daha önceden tanıdığını belirtti. Çıray, “Babası Demokrat Parti geleceğinden gelmektedir” diye konuştu.

Darbe Araştırma Komisyonu’nda yer alan Çıray’a Avukatlar tarafından Sözcü’nün “Cumhurbaşkanın yerini Sözcü buldu” haberinin komisyonda konu edilip edilmediği soruldu. Çıray, kesinlikle böyle birşey olmadığını dile getirdi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ