Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray :MHP Türk, AKP Kürt Milliyetçilerini Kışkırttı

Aytun Çıray :MHP Türk, AKP Kürt Milliyetçilerini Kışkırttı

Danıştayın ‘andımız’ın okunmasının kaldırılmasını iptal eden kararının ardından siyaset cephesinde de tartışmalar büyüyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Salı günü partisinin grup toplantısında, “Papaz kararına ses çıkaramayanlar, andımızın okunduğunu duyunca ayağa kalkmışlar. Andımız etnik bir ifade değildir. Türk’üm demek ayıp mıdır, doğruyum demek yanlış mıdır? Bize kırmızı çizgi hatırlatması yapan gafiller utanmasınlar ki, MHP’nin kırmızı çizgisi Türklüktür. Biz ne faşist, ne kafatasçıyız” ifadelerini kullanmış ,ve yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da aynı gün gerçekleşen grup toplantısında   Bahçeli’nin sözlerine yanıt vererek, “Milletimizin en etkili andı İstiklal Marşıdır. Bunun dışına bir and tanımıyoruz, tanımayacağız” diye konuşmuş yerel seçimlerde ittifak içinde Madem ‘Biz yolumuza’ diyorlar, biz de ‘Herkes kendi yoluna’ deriz,demişti.

İYİ Parti genel başkan yardımcısı Dr. Aytun Çıray sosyal medya hesabından bu akşam yaptığı paylaşımda  yaşananların bir kurgu olduğunu dile getirdi.

Aytun Çıray açıklamasında şunları söyledi:

“Yutmayın yutturmayın!

Anketler yapıldı.

İstanbul riskdeydi.

AKP, MHP yüzünden Kürtlerin oylarını kaybediyordu.

İttifak bitiyor kurgusuna karar verildi.

Aylar önce çıkan “andımız” kararını şimdi açıkladılar.

Af ve ant üzerinden MHP Türk, AKP Kürt milliyetçilerini kışkırttı.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ