Alexa
Medya Siyaset

Aytun Çıray :Millet İttifakına Gerek Kalmadı

Aytun Çıray :Millet İttifakına Gerek Kalmadı

İYİ Parti’de seçim sonrası ilk Başkanlık Divanı toplantısı bugün yapıldı.

Divan toplantısı ardından basın açıklaması yapan İYİ Parti genel sekreteri ve basın sözcüsü Aytun Çıray basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Seçim sonrası Millet İttifakı’na gerek kalmadığını söyleyen Aytun Çıray , ittifakın seçim hilelerini aşmak için kurulduğunu belirtti.

Toplantıda seçim sonuçlarının değerlendirildiğini belirten Aytun Çıray , son çıkarılan KHK’ların da dikkatle takip edileceğinin altını çizdi.

Çıray, “24 Haziran sonrası için biriktirilen zamlar, vatandaşımızın sırtındaki yükü daha da ağırlaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Aytun Çıray  açıklamalarına söyle devam etti:

“İYİ Parti Türkiye’nin yeni siyasi tablosunu ve bu tablo ile girdiği süreci dikkatle izleyecek ve milletin kendisine verdiği görevi eksiksiz yerine getirecektir.

Seçimlerin tamamlanması ile birlikte bu ittifaka gerek kalmamıştır.

Başkanlık Divanı’nın en önemli gündem maddelerinden biri, ilki çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler oldu.

İYİ Parti’nin kuruluş sürecindeki en önemli etkenlerden biri olan 16 Nisan referandumuna neden ‘Hayır’ dediğimiz, bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Yasama görevi için var olan Meclis dururken, seçimden önce, yangından mal kaçırır gibi çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname yetkisinin, ülkenin sistemini değiştirmede kullanıldığına şahit oluyoruz.

İYİ Parti KHK uygulamalarını dikkatle takip edecek, gerektiğinde itiraz ve milletimizi uyarı görevini layıkıyla yerine getirecektir.

Seçimin hemen ardından yaşanan zam furyası da Başkanlık Divanı toplantımızın bir diğer maddesi oldu.

Bir eski siyasetçinin “Seçimden önce zam yapacak kadar enayi miyim?” sözünü hatırlatan ve 24 Haziran sonrası için biriktirilen zamlar, vatandaşımızın sırtındaki yükü daha da ağırlaştırmaktadır. İYİ Parti zamların süreklilik kazanacağı endişesini taşımaktadır.

Türkiye günlerdir çocuklarımızın maruz kaldığı insanlık dışı davranışları konuşuyor.

Bir ülke çocuklarını koruyamıyor, hatta onları koruyacak yasalar konusunda elini çabuk tutmuyorsa, ne bugünümüz ne de yarınımız güvence altındadır.

Çocuklarını, yani geleceğini koruyamayan bir ülkenin bugünü güvende olamaz.

İYİ Parti, yeni Meclis’in, tatil hesapları yapmadan, bu konuda ivedilikle adım atması için, gücü nispetinde ilk günden mücadele edecektir

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ