Alexa
Medya Siyaset

Bahçelinin Yenikapısı

Namuslu bir insana karşı asla söylenemeyecek çok ağır hakaretleri, (Hırsız-hain-ahlaksız-şerefsiz-zürriyetsiz-İmralı ve Kandil uşağı vs) birbirlerinin yüzlerine karşı meydanlarda ve tüm dünyanın gözü önünde söyleyebilen iki kişiyi bir araya getirip, öpüştürecek kadar güçlü olan duygunun adı sizce ne olabilir?

Bahçelinin Yenikapısı

Böylesi daha iyi oldu! Bahçeli kendi ağzıyla Erdoğan ile kaynaştığını açıkladı. Hem de punta kaynak ile.

Hiç olmazsa bundan böyle hiç kimse Bahçeli’ye ve MHP’ye “AKP Bastonu”, “AKP’nin Gizli Destekçisi” diyemeyecek.
Bahçeli , bundan böyle baston-destek gibi örtülü kavramlar yerine, tek görevi Erdoğan’ı taşımak ve korumak olan AKP arabasının dört tekerleğinden, bir tekerleği olmayı kabullendiğini ilan etti.

Yani Bahçeli , AKP önderliği ile “gizli aşk” yaşamak yerine, oğlan evine gönüllü olarak kaçıverdi.

Nikahın resmi mi imam nikahı mı, nikahın belediye nikahı mı yoksa müftü
nikahı mı olacağı henüz belli değil.Nikah tarihi de belli değil!
MHP’lilerin şu an tek korkusu, her şeyleriyle teslim oldukları damat tarafının nikahtan vazgeçmesi ve kendilerinin 70 yaşından sonra kuma hayatı yaşayanlara dönmeleri olasılığıdır!
Ülkücü camia ise Genel Başkanlarındaki bu yüz seksen derecelik değişikliğe
kılıf bulma telaşındalar! Üç konuda yoğunlaştılar;
1)İstihbarat Örgütlerinin talimatı 2)Kaset 3) MHP’yi kapatma çabası!
AKP teşkilatları ise “Yahu bu Bahçeli Reis’i bizden fazla seviyor. Ne yapmalı da öne çıkmalı” diye çalışmaya başladılar. İlk öneri, Çamlıca tepesine çok büyük bir Erdoğan heykeli dikmek…

Bir yararı olmayacak ama Bahçeli’ye bazı şeyleri hatırlatmak gerek. En azından kendisinin “Kirliliğin Fildişi Kulesi” dediği Saray’daki kirli yaşamında dikkatli olması için yazalım dedik;
3 Haziran 2015’te Kahramanmaraş’ta Bahçeli, meydanı dolduran binlerce kişi huzurunda konuştu;
-Eyy 17/25 Erdoğan! Be hey densiz, be hey kanun tanımaz, be hey ahlak bilmez!
-Biz zalim Esad’a kardeşim demedik. Biz Pensilvanya’nın kuyruğunda gezmedik. Biz FETÖ ile 12 yıl beraber olmadık. Kandil’e hiç çıkmadık.
-Erdoğan, aslı ile arasını açmış klinik bir vaka haline gelmiştir.
-Hilal’i gölgeleyen, Kilise açan Erdoğan’dır.
-Biz Kerkük derken, Erdoğan Mursi ile dört parmak hesabı yapıyordu!
(Erdoğan’ın Bahçeli için söylediklerini burada yazamayacağım, özür dilerim)

Bahçeli, MHP Cumhurbaşkanı seçimlerinde bir aday çıkarmayacak ve Erdoğan’a destek verecektir diyerek teminat verdi ve şöyle devam etti; “Biz önceki sözlerimizin arkasında durduğumuz gibi, yine duracak ve Erdoğan’ı şartsız destekleyeceğiz. Yürütmeyi tek başına yani dilediği gibi Cumhurbaşkanı belirlemelidir!

Bahçeli Sarayda zorlanırsa “Harun olmaktan Karun olmayı” çok iyi bilen Kurtulmuş’u, bacak kemikleri kıran Soylu Süleyman’ı, yırtık donlu 1 tabancalı 3 şarjörlü ekonomisti ve çift tabancalı Jöleli oğlanı danışman olarak almalıdır…

Bu yazıyı Bahçeli’ye bir soru sorarak tamamlayalım;
Varsayalım ki siz Başbakansınız!
Sizin kabinenizden 4 Bakanın ve çocuklarının adları 17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayına karışsa idi, nasıl bir yol izlerdiniz?
Reza Zarraf, sizce hayırsever mi- Cari açığın %15’in kapatan kahraman mı- Amerikan casusu mu?
Sizin, çocuklarınızın, eniştenizin, dünürünüzün vergi kaçırmak için kurulan adalarda milyonlarca dolar tutarında paraları belgeleriyle ortaya çıksaydı ne yapardınız?

“Bizde böyle şeyler olmaz, biz siyaseti dürüstçe yaparız” dediğinizi duyar gibiyim. Tamam belki sizde olmaz ama güle oynaya gelin gittiğiniz
“Kirliliğin Fildişi Kulesinde” mebzul miktarda var?
Napçez be püskevitçi? Deyiver gari! Tencere-kapak desek?

Not;Namuslu bir insana karşı asla söylenemeyecek çok ağır hakaretleri, (Hırsız-hain-ahlaksız-şerefsiz-zürriyetsiz-İmralı ve Kandil uşağı vs) birbirlerinin yüzlerine karşı meydanlarda ve tüm dünyanın gözü önünde söyleyebilen iki kişiyi bir araya getirip, öpüştürecek kadar güçlü olan duygunun adı sizce ne olabilir?

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Ocak 2019

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Tamamen NESNEL, baştan sona GERÇEK, tümüyle MUHTEŞEM, her kelimesi ve cümlesiyle MÜKEMMELbir teşhir, ironi ve tel’in. Ve şöyle bir yanıt verilmesi gereken HARİKA bir soru :
    O malum ve meşhur SIR KÜPÜ’nün kimi zaman tam açık, kimi zaman süper gizli ve görünürde zıt ve çelişik, özde ve nihai amaçda ise tüm ve birleşik iki kanadı arasında her türlü özel ve tüzel yolu ve yöntemi hatta suçu ve günahı mubah sayan bir misyona, her iki zat’ın da tabi olmaları ve itaat etmeleri zorunluğu ve duygusudur.
    Sevgili SERDAROĞLU’na en yürekten tebrikler, sonsuz teşekkürler, içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dileklerle.

  2. Mehmet Ali Aykın dedi ki:

    BEN D. BAHÇELİ’NİN, KİMİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIDIĞINI BİR TÜRLÜ ANLAYAMADIM VE ŞU KARAR VARDIM: KESİNKES BARAJ ALTINDA KALACAĞINI GÖRMÜŞ; BU NEDENLE, PARTİSİNİ DEĞİL DE, KENDİSİNİ KURTARMAK TELÂŞINA DÜŞMÜŞTÜR. RECEP TAYYİP’İN, SIK SIK ANKET YAPTIRDIĞI HERKESÇE BİLİNMEKTEDİR. DOLAYISIYLA 2019’DA YAPILACAK BAŞKANLIK SEÇİMİNDE, O DA KESİNLİKLE %50+1 OY ALAMAYACAĞINI GÖRDÜĞÜNDEN; BAŞKANLIK KOLTUĞUNDAN DÜŞMEMEK İÇİN, BİR OYA DAHİ GEREKSİNİMİ OLDUĞUNDAN, CAN KURTARAN SİMİDİ GİBİ, D. BAHÇELİ’YE SARILMIŞTIR. ANCAK BİRİLERİNİN, HER İKİSİNE DE KORKUNUN ECELE BİR FAYDASI OLMADIĞINI HATIRLATMASI İSTERDİM…

BİR YORUM YAZ