Alexa
Medya Siyaset

Bahçeli Parti Tüzüğünü Hiçe Saydı “Oyunu AKP’ye Verdi”

Bahçeli Parti Tüzüğünü Hiçe Saydı “Oyunu AKP’ye Verdi”

Cumhur İttifakının küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu kullandı. Bahçeli,Gazetecilerin “MHP dışında bir partiye mi oy vermiş oldunuz” sorusuna “Cumhur İttifakı’na oy verdim” yanıtını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anıttepe Ortaokulu’na gelerek 1326 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bahçeli, 2019 yılında bugün tamamlanmış olan mahalli idareler seçiminin millete ve bütün siyasi partilere hayırlı olmasını temenni etti. Bahçeli, “Yoğun bir çalışmadan sonra bütün siyasi kuruluşlar elden gelen çabayı gösterdiler. Olgunluk içerisinde, huzur içerisinde bir seçim tamamlanmış oldu. Bugün akşama kadar da, sonuçlar alınıncaya kadar bu huzurun, bu güvenin devam edeceği inancıyla herkese sevgi ve saygılar sunuyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“DEVLET BAHÇELİ’NİN MHP GENEL BAŞKANLIĞI DÜŞMÜŞTÜR”

Bahçeli’nin AKP’ye oy verdiğini belirten açıklamasının ardından kısa bir süre sonra Ülkücü Camianın önde gelen isimlerinden Ömer Ay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bahçeli’nin AKP adayına oy vermesinin parti tüzüğüne aykırı” olduğunu belirtti.

Ömer Ay açıklamasında şu ifadeleri kullandı. ” DEVLET BAHÇELİ’NİN MHP GENEL BAŞKANLIĞI DÜŞMÜŞTÜR… MHP Parti Tüzüğüne göre “Başka bir partiye oy vermek, partiden ihraç ve üyeliğin sona erme sebebidir”. Devlet Bahçeli, AKP’ye oy vermiştir. Dolayısıyla MHP üyeliği ve genel başkanlığı düşmüştür.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ