Alexa
Medya Siyaset

’Başı açık gezen öğrencileri görünce sinir oluyorum’ dedi Sadece Uyarı Cezası Aldı

’Başı açık gezen öğrencileri görünce sinir oluyorum’ dedi Sadece Uyarı Cezası Aldı

Bartın’da, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in iddiaya göre bir toplantıda sarf ettiği, “Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum” sözleri büyük tepkilere neden olmuş,Demir, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada “Ben kesinlikle bu tarz cümleler kullanmadım. Kesinlikle yalandır” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşar Demir Bartın’da  21 Şubat 2018 tarifinde yapılan Müftülük aylık imamlar toplantısında da yaptığı konuşmada yine skandal açıklamalarda bulunmuştu.Yaşar Demir ‘in‘Bizler Köy Enstitüsü mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120 bin cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık.Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi” dediği iddia edilmişti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine araştırmacı-yazar Murat Ağırel Bartın Valiliğine şikayette bulunmuştu.Murat Ağırel bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda konuyla ilgili Bartın valiliğinden gelen açıklamayı paylaşarak

“Bartın İME Müdürü Yaşar Demir’i hatırlıyor musunuz?
‘’Başı açık gezen öğrencileri görünce sinir oluyorum’’diyen
18 Mart Anma etkinliklerinde okula Atatürk posteri asmayan.
‘’Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi ‘’ dediği iddia edilen Bartın İl Milli Eğitim Müdürü bu kişi!
Bartın Valiliği yaptığım suç duyurusu üzerine bir açıklama göndermiş ve müdür sadece uyarı cezası almış!Peşini bırakırmıyım Asla..” ifadelerini kullandı.

İŞTE BARTIN VALİLİĞİNDEN YAPILAN O AÇIKLAMA

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ