Alexa
Medya Siyaset

Başkentte Güvenlik Zafiyeti mi Var?

Başkentte Güvenlik Zafiyeti mi Var?

Ankara’da bugün sabah saatlerinde TBMM yakınında  dur ihtarına uymayan bir traktör polisi alarma geçirdi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan bir traktör güvenlik güçlerinin açtığı ateş ile durduruldu.

Traktörün sürücüsü ayağından vurularak etkisiz hale getirilirken,sürücünün uzun süredir psikolojik tedavi gördüğü iddia edildi.

Başkentin göbeğinde bulunan meclis binasının önüne kadar gelen traktör kafalarda soru işareti bıraktı.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan bir terör uzmanı,şehir merkezine girmesi yasak olan üstelik plakasız bir traktörün güvenlik güçlerinin dikkatini çekmeden bu kadar yol katedip şehrin merkezine kadar ulaşabilmesinin bir güvenlik zafiyeti olduğuna dikkat çekti.

Traktörün ulaştığı bölgede meclisin,genel kurmay başkanlığının,kuvvet komutanlıklarının,büyükelçiliklerin olduğuna dikkat çeken terör uzmanı “bu bir terör saldırısı olsaydı büyük bir felaket olurdu” dedi.

Olay sonrası  Ankara Valiliğinden bir açıklama geldi.Yapılan açıklama şöyle:

“16 Ekim 2018 günü saat 09.30 sularında İlimiz Çankaya İlçesinde seyir hâlindeki bir traktörün karıştığı mala zarar verme olayıyla ilgili olarak aşağıdaki hususlar tespit olunmuştur:

1. Polisin, durumundan şüphelenerek dur ihtarında bulunduğu traktör sürücüsünün yapılan ikazlara rağmen durmaması sonucu, ekiplerimizle traktör sürücüsü arasında kovalamaca yaşanmış ve söz konusu araç Şehit Ersan Caddesi üzerinde durdurularak kontrol altına alınmıştır.

2. Olayda ilk belirlemelere göre 6 araçta maddi hasar meydana gelmiştir.

3. Olayın faili A.S.nin Beypazarı İlçesinde çiftçilikle uğraştığı ve  2007 yılından bu yana psikolojik tedavi gördüğü  anlaşılmıştır.

4. Sürücünün üzerinde ve traktörde yapılan aramada suç teşkil edecek herhangi bir unsura rastlanmamıştır. Söz konusu olayın terör boyutu bulunmamakta olup konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ