Alexa
DOLAR
7,4294
EURO
8,9820
ALTIN
412,55
BIST
1.471
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Az Bulutlu
19°C
İzmir
19°C
Az Bulutlu
Pazar Parçalı Bulutlu
15°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Parçalı Bulutlu
12°C
Çarşamba Az Bulutlu
15°C

Beka

Beka

‘’Asıl olan iç cephedir. Bu cephe bütün memleketin, bütün milletin  meydana  getirdiği cephedir. Dış cephe, doğrudan doğruya ordunun düşman karşısındaki  silahlı cephesidir. Bu cephe sarsılabilir, değişebilir, mağlup olabilir; fakat bu durum , hiçbir zaman  bir memleketi, bir milleti yok edemez. Önemli olan, memleketi  temelinden yıkan, milleti tutsak ettiren , iç cephenin çökmesidir. Bu gerçeği bizden daha çok bilen düşmanlar, bu cephemizi yıkmak için yüzyıllarca çalışmışlar ve çalışmaktadırlar.’’Mustafa Kemal Atatürk

1938 yılından bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözlerini bilmeyen, bilmemiş olsa dahi Türk milletinin ne acılar çektiğini, vatan için ne mücadeleler verdiğini, BEKA sı için neler yapması gerektiğini bilir. Özellikle de hükümet eden ve edecek olan bir partinin Türkiye’nin jeopolitik ve siyasi konumunu bilmemesi, önlem almaması, görevinin önceliğinin güvenlik, yani BEKA olduğunun bilinci ile göreve başlaması gerekir. Bir ülkenin güvenlik ve adalet ‘ini sağlamak için görev üstlenenlerin millete beka sorununu şikayet etme hakkı yoktur. Çünkü bir milletin bağımsızlığı  beka’sı demektir.

Bağımsızlığımızı yani ‘’Beka’’mızı  tehlikeye sokan sadece ve sadece bu hükümetin yani AKP İKTİDARININ basiretsiz, beceriksiz politikalarının bir sonucudur.

Milliyetçi , ulusalcı, halkçı politikalar yerine dışa bağımlı üretim, yani millici değil, ulusu destekleyici değil, yani dışa bağımlı, halkın gerçek ihtiyaçlarını öngören değil, halkı devletin yardımına muhtaç bırakan, sadaka kültürünü sosyal devlet sorumluluğu ile karıştıran, insana odaklı değil, betona odaklı gelişme!!Düşünen  üstelik  memleketin kendi kaynaklarını değerlendirmeyi beceremeyip, yine dışa bağımlı, yap işlet devlet  düşüncesi ile yapılan köprü ve yolların  ihalleler ile verilen şirketlere devletin bankalarının, yani yine milletin paralarını kullandırarak sözüm ona hizmet vermek, halkı borçlandırmak, yoksulluğu, yolsuzluğu, yalanı, riyayı  dünyanın en haklı savaşını vererek beka sorununu  ortadan kaldıran Türk ulusuna en büyük beka belası bunlar değilmidir.

Bir ulusun yaşam ihtiyaçlarını ithal ederek dışa bağımlılığı artırmak artık o dış mihraklara köleliği seçmek demektir. İşte iç cephenin çökmesi, milleti tutsak halin getirmek, memleketi temelinden yıkan icraatlar yapılıyorken susup, seçim zamanında BEKA sorunumuz var demek , yüce Türk milletini ALDATMAKTIR. Ve aldatanlar ihanet içindedirler..

Tıpkı işgal dönemindeki  İstanbul hükümetinin tavrıdır, teslimiyetçi , korkak, vatan nedir bilmeyen, vatanı korumanın; topraklarını, yeraltı, yerüstü kaynaklarını korumanın, topraklarını işlemenin , bereketi yakalamanın, hayvancılığını geliştirmenin, çocuklarımızın eğitiminde ilimin , bilimin, edebiyatın, sanatın , sanayinin güçlenmesinin , halkın refahı yükseldikçe BEKA sorunu olmayacağını bilmektir.

Beka sorunu; milletin malını ‘’Babalar gibi satarız ‘’ diyenlere karşı koymamaktır.

Çiftçinin derdine; ‘’ Ananı’da al git’’ diyenlere karşı koymamaktır.

İsraf haramdır diyenlere;’ helikopter ile Cuma namazına gidilmez’’ diyememektir.

Kumpas davaları ile şanlı Ordusu dağıtılırken; Türk Ordusunun yanında durmamaktır.

Filistin halkına acırken; kendi topraklarından daha fazla Türk toprağı Katar’a satılırken; sen kimim malını kime satıyorsun? Diye sormamaktır.

‘’Komşusu açken tok yatan bizden değildir ‘diyen dine mensup olduğu söyleyip, ihtişamlı yaşamları itibar görüp sokaklarında aç çocuklar, yaşlı yoksullar varken hesap sormamaktır.

Miliyetçiliği , vatan sevgisinden ayrı tutup, ayaklar altına alanlardan, vatan sevgisi beklemektir.

Bir şehri yıllarca yönetip; ‘’ biz bu şehre ihanet ettik. Ormanları talan edip yüksek yüksek binalar yaptılar, ah şu para nelere kadir’’ diyenleri alkışlayıp, onlardan bunların hesabını sormak yerine ,Cumhurittifakı’nı, yanı tek adam yönetimini destekleyip birde seçimde omuz vermektir.

Millet , yani bu ülkenin gerçek vatanseverlerine, gerçek sahiplerine ‘’illet, zillet’’ demek işte bu sözler memleketin iç güçlerini çökertip, işgale itmek değil de nedir!

BEKA…

Asıl beka  sorunu ;Murat Özenalp‘in hiç edilmek istenen onurlu hayatıdır..

Hem Tokat doğumlu hemşehrim, hem aynı yıl doğduğum memleket kardeşim.

14 yaşından itibaren onurlu forması ile onurlu bir görev yapan tam bir vatanperver di, çok iyi bir eş , aile babası ve çok başarılı bir Türk Kurmay ALBAY. Amiral olması beklenirken tam 8 gün kala hainler tarafından tutuklandı. 16 yıl ceza verdiler, utanmadan, vicdansızca.

23 nisan çocuk bayramında , görüşemedi çocuklarıyla, şöyle koklayarak sarılamadı, 26 nisan günü açık görüşte gelebilmişti ailesi, hasretle, ve ne hissettiklerini tam tanımlayamayan duyguları ile kucaklaştılar, O ise kızı ile top oynayıp biraz o havayı neşelendirmek istedi…

Ve sadece isteyebildi…

O kahreden suçlamaya dayamayan yüreği beynine hükmetmeye başlamış ve beyin kanaması geçirerek hayata veda etmesine neden olmuştu…

Sonra…….. Ay yıldızlı bayrağa sarılı çıktı ceza evinden….

Dosyasını kapattılar, sonuçsuz…

Fakat hem ailesi hem avukatı yeniden yargılanmasını  talep ettiler, bu istek kabul edildi, onurlu eşi Sema hanım yargılanan general, albay, ve amiraller ile sanık sandalyesine oturdu…

BERAAT ETTİ

Şanlı TÜRK Ordusunun şerefli subaylarının sahte deliller ile yargılanması, onurları ve hayatları ile oynanmasını BEKA sorunu görmeyenlerin, gerçek sorunun ne olduğunu anlamış olmalarını umarım.

İç cephemizi çökertmek isteyenler ile işbirliği içinde olanlar işte asıl BEKA sorunumuz onlardır.

Türklerin tarihinde iç cephesi çökertilmeden kaybedilmiş hiçbir savaş yoktur…

İç cephemizi, o’cu ,bu’cu  diyerek ayrıştıran güruh yapmaktadır.

Devletin içinde paralel devlet kurmaya çalışıyorlar, ve 15 temmuz darbesini gerçekleştiren dış güçler birliğinin varlığı yani FÖTÖ terör örgütü, onlarca yazarımızın yazılarına, 2004 MGK kararlarına, üstelik şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da imzası olmasına rağmen önlem alınmamasına, istihbaratının çalıştırılmamasına, üstelik kendi söylemleri ile ‘’ ne istediler de vermedik’’ demelerine rağmen ülkemizi gerçekten de büyük bir garabet içine sürüklemelerine denir BEKA sorunu…

Ve tam olarak ‘’beka sorunumuz’’  Cumhur ittifakıdır…

İç cephemizi sağlam tutmak, milletin birliğini ve bütünlüğünü sağlamak, vatanın her karış toprağına , her türlü gelir kaynağına, çocuklarının geleceğine sahip çıkmak ta , yine Türk milletinin,MİLLET İTTİFAKININ görevidir…

Bu vatan bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, isimsiz kahraman şehitlerimizin, vefakar Türk kadınlarının , BEKASINI korumak üzere devir aldığımız aziz topraklarımızdır.

Sahip çıkacağız

GÖRME ENGELLİ DOSTLARIMIZ İÇİN BU KÖŞE YAZISI GÖKAY AKSOY TARAFINDAN SESLENDİRİLMİŞTİR

Yorumlar
  1. Ali boztepe dedi ki:

    Efendim, bir milletin varlığının devam edebilmesi için Atatürk’ün iç cephe ve dış cephe anlayış ve önemine baktığımızda aklıma öyle felaketler geliyor ki hiç sormayın!
    Acaba diyorum…
    Aklımdan şphelenmedim ki …