Alexa
Medya Siyaset

Bin Sekiz Yüz Yirmi Beş Gün Önce

Bin Sekiz Yüz Yirmi Beş Gün Önce

Bu yazıyı “İyi Tanımalıyız” başlığıyla tam 5 (BEŞ) yıl önce yazmıştım.
Türkiye’yi yönetenlerin nereden nereye savruldukları, ülkemizin başına ne ağır belalar açtıkları,tüm ölümlerden-yıkımlardan sorumlu oldukları halde nasıl bugün büyük bir aymazlıkla yerlerinde oturabildiklerini anlamak için bir kez daha sunmak istedim. Hatırlayalım mı?

Görgüsü, bilgisi ve cesareti olmayan siyaset adamı, keskin kenarı olmayan bıçağa benzer.O asla bıçak olamaz, olsa olsa “masat” olur. Başka bıçakları bilemeye yarar, kullanılacak malzemeler sınıfında yer alır. Onu herkes kendi işi için kullanır ve sonunda eski bir mendil gibi çöpe atar.
Böyle bir siyasetçi bir gün böyle, bir gün şöyle konuşur. O gün kulağına ne fısıldanmış, önüne ne konmuş ise onu söyler. Bilgisi olmadığı için aynı konuda faklı söylemlerin ağzından çıktığının farkına varmaz, bu yüzden fikri takibi yoktur.

Gerçek Devlet Adamı kin tutmaz. Kendisine oy versin vermesin milletine asla hakaret etmez. Devlet gücünü siyasi çıkarı için intikam aracı olarak kullanmaz.
Önüne bakar ama uzağı iyi görür. En önemlisi seçimle geldiği gibi seçimle gideceğini ve bir gün hesap vereceğini bilir. Akıllı bir siyasetçi, mezarlıkların kendilerini vazgeçilmez sanan zavallılarla dolu olduğunu iyi bilmelidir!

Televizyonlarda ve basında 2013 yılına kadar neler söylenmiş;
-Diyarbakır, Büyük Ortadoğu Projesinde bir YILDIZ olacaktır. (RTE)
-BOP’ta Türkiye’nin üstlendiği bir görev var. Ben BOP Eşbaşkanıyım. (RTE)
-HABUR bir milattır (PKK’lı katillerin gelişi) Artık analar ağlamasın. RTE)
-Bunlar Zerdüşt. İblisin yolunda yürüyenler. (RTE)
-Efendileriniz ipinizi gevşetmediği sürece tuvalete bile gidemezsiniz. (RTE)
-Vampirler, Nekrofiller, ölü seviciler. (RTE)
-Dininin, kininindavacısı bir gençlik istiyorum. (RTE)
-Türkiye’nin toprakları aynı zamanda NATO toprağıdır. (RTE)
-Herkesin yaşam tarzına saygılıyız, kimseye karışmayız. (RET)
-Kürtaj cinayettir. Sezaryen olmaz. En az üç çocuk olsun. (RTE)
-Eskiden emirle köşe yazısı yazarlardı. Bunları tasmalarından kurtardık. (RTE)

-Erdoğan İmralı’ya konulsun demiyoruz, Öcalan İmralı’dan çıksın diyoruz. (Demirtaş)
-Onlar terörist değil, Büyük Kürdistan’ın kurucuları gerillalarıdır. (Habur’dan gelenler) (Demirtaş)
-Öcalan’ın heykelini her yere dikeceğiz. (Demirtaş)
-Bu yüz yıllık bir davadır. Bizi kimse teslim alamaz. (Demirtaş)
-Yeni Anayasada ya Kürt kimliği kurucu olarak yer alacak, ya da Türklük çıkarılacaktır. AKP önderliği ile anlaşmamız bu. (Demirtaş)
-Türkiye, PKK’yı ve temsilcilerini tanımak zorunda kalacak. Bizler buna çalışacağız. H. Cemal- C. Çandar(5-6 Aralık AB-Türkiye-Kürtler Konferansı)
-Dağdan inen, boşuna ölmedik diyebilmeli. (Galip Ensarioğlu AKP MV)

Yıllardır Cengiz Çandar’dan Nagehan Alçı’ya, Nazlı Ilıcak’tan Eyüp Can’a kadar “PKK severler”, Türk Milletini zehirlemeye çalıştılar.
54 bin insanımızın hayatını çalan Narko-Terör örgütünü allayıp pullayıp “Özgürlük Savaşçısı” diye yutturmaya gayret ettiler.

Bizzat ABD Dışişleri Bakanı tarafından “ BOP gerçekleştiğinde 22 ülkenin sınırları değişecek” denilen ve Güneydoğumuzun bizden koparılacağını gösteren haritaların NATO’da ki ABD’li subayların ofislerinde asılı durduğu şu anda, BOP Eşbaşkanı Türkiyeli Başbakan Erdoğan’ı iyi izlemeliyiz. Onu ve ekibini Türkiye çok iyi tanımalıdır…

Şimdi geldik Ocak 2018’e!
Lütfen sakin sakin düşünün. Çevremizin nasıl ateş çemberi haline getirildiğini, olmayan dış politikamızı, cari açığımızı, kaçan sıcak parayı, ülkeden kaçmak zorunda kalan kendi insanlarımızı, çökmekte olan ekonomimizi, din devletine doğru koşar adım gitmemizi, bir yılda 2 milyon adetten fazla pompalı tüfek alıp silahlananvandalları, eğitimde dibe vurmamızı, yolsuzlukları vurgunları bir daha hatırlamaya çalışın.
Nereden nereye gelmişiz! Nereye gideceğimiz belli değil mi?

Sağlık ve başarı dileklerimle 12 Ocak 2018

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Güncelliğini ve nesnelliğini, içeriğini ve özelliğini, amacını ve önemini, değerini ve mükemmelliğini, BOP ve BOP’culardan ve bunların yerli ve yabancı, açık ve gizli amirleri, hamileri ve destekcilerinden hesap sorulmadığı süre boyunca asla kaybetmeyecek olan MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. Sevgili SERDAROĞLU’na yürekten teşekkürler, içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dilekler sunuyorum. Ve söz konusu eşbaşkanın bu yazıda sayılmış olan o suçlarına ve günahlarına, bizim hepimiz ve tüm ulusun HAYIR demiş ve HAYIR OYU vermiş olan yüzde ellialtısı için yapmış olduğu şu iftiraları, hakaretleri ve ithamları da eklemek gerektiğini düşünüyorum :
    “Bunlar, HAYİN, HAŞHAŞİ, ÇAPULCU, TERÖRİST, DARBECİ, ÇUKUR, BATI’DA OKUMUŞ VE OKUYAN VE BATIYA ÇALIŞAN AJANLAR”.

BİR YORUM YAZ