Alexa
Medya Siyaset

Binali Yıldırım’ı Zora Sokacak Açıklama

Binali Yıldırım’ı Zora Sokacak Açıklama

AKP’nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, rakibi CHP’li İBB seçilmiş  başkanı Ekrem İmamoğlu’nun su ve öğrenci ulaşımındaki indirim vaatlerine 31 Mart seçimleri öncesinde kaynak yetersizliği nedeniyle karşı çıktığı ortaya çıktı.

YSK’nın İstanbul’da iptal ettiği seçimler sonrası İBB Başkanlığı için tekrar yarışa giren AKP’li Binali Yıldırım ile CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun projeleri de yeniden konuşulmaya başlandı.

Seçimin YSK tarafından iptal edilmesinden önce 19 gün boyunca İstanbul’da suyu yüzde 40 indirimli vereceğini, öğrenciler için ise aylık akbili 85 TL’den 50 TL’ye indireceğini belirten Ekrem İmamoğlu’nun projeleri, Yıldırım’ın 23 Haziran’da tekrarlanacak seçim için vaatleri arasına girdi.

İmamoğlu’nun seçim projelerini sahiplenen Yıldırım’ın 31 Mart öncesinde katıldığı bir TV programında, indirimli su ve indirimli ulaşım için kaynakların yetersiz olduğunu belirttiği ortaya çıktı.

Yıldırım’ın seçim öncesi katıldığı programda, “Kaldıramayacağınız bir maliyet. Yüzde 40 bir indirim. İETT destekleniyor.Suyu destekle, gazı destekle, ulaşımı destekle… Ne yapacaksın İstanbul’un temel yatırımlarını ne ile yapacaksın?” ifadelerini kullandığı görülüyor.

HABER:SÖZCÜ

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ