Alexa
Medya Siyaset

Bu da oldu…HDP’den Bahçeli’ye Öcalan desteği

Bu da oldu…HDP’den Bahçeli’ye Öcalan desteği

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis’te yaptığı basın toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Öcalan çıkışına destek verdi.

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bebek katili Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesine ilişkin açıklamada bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Öcalan avukatlarıyla görüşmeli” açıklamalarına destek veren Oluç, diğer partilere de seslendi.

“MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti” diyen HDP Grup Başkanvekili’nin açıklamaları şöyle:

“Bir an evvel her hükümlünün sahip olduğu hakları, İmralı’da bulunan hükümlüler için de kullanılabilir hale getirin. CHP ve İYİ Parti’ye sormak istiyoruz; Öcalan avukatlarıyla ve ailesiyle görüşebilmeli, hukuk uygulanmalı cümlesini kurmak sizin açınızdan bu kadar zor mu? MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti. Siz muhalefet partisisiniz, iktidarın keyfi ve hukuk dışı uygulamalarına itiraz etmeyecekseniz, neye itiraz edeceksiniz?”(Yeniçağ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fevzl dedi ki:

    Sayin bahçeli den beklenen hareket “fiili durumu kanuni hale getirmek lazim” kendi lafi ile uyumlu. Kazanmak icin ev hapsi iznine bile destek verebilir kendisi.

BİR YORUM YAZ