Alexa
Medya Siyaset

Bu İktidar Gidici

Bu İktidar Gidici

Geçen gün,Makine Kimya Endüstrisi ( MKE ) Genel Müdürü Ahmet Taşkın, görünürde hiçbir neden yokken, sürpriz bir kararla istifa etti. Taşkın’ın istifası hakkında kamuoyunun farkındalığı,Kırıkkale’de iki bakanında katıldığı törene gitmemesiyle anlaşıldı.

Kırıkkale’deki tören;TUBİTAK SAGE ile MKE’nin birlikte çalışacağı ve geliştireceği ARGE projeleri içindi. Yani MKE Genel Müdürü, bu törende başrolde ve ev sahibi konumundaydı.

Törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılmasına rağmen Taşkın tavır koydu, katılmadı, yerine Genel Müdür Yardımcısı iştirak etmek zorunda kaldı.

Ankaragücü Üzerinden Seçim Yatırımı

MKE Kurumu içinden bize ulaşan haberlere göre iktidar,Genel Müdür Ahmet Taşkın’dan bir istekte bulunuyor. Ankara Maltepe’de,MKE lojmanlarının arkasında bulunan, mülkiyeti MKE’ye ait olan ve halen Ankaragücü Spor Kulübü tarafından halı saha ve kafe olarak kullanılan araziyi bedelsiz olarak Ankaragücü’ne vermesi isteniyor.

Bu yıl şampiyon olan Ankaragücü’ne daha çok gelir lazım. Arazinin üstünde AVM yapılması ve kulübe gelir sağlanması planlanmış. Seçimden önce işi bitirmek istiyorlar. Amaç; bu devirişini Ankaragücü taraftarları üzerinden seçim yatırımına dönüştürmek. Çünkü kamuoyu yoklamalarında,Ankara’daki durum iktidar için bayağı sıkıntılı!

Hukuksuz Bir Devir İçin Kendimi Yakamam

MKE Genel Müdürü Ahmet Taşkın,iktidarın yasadışı bu talebine taş koyuyor ve direniyor. Ancak baskılar dayanılmaz boyutlara ulaşınca;“Ben böyle hukuksuz bir devir işi için kendimi yakamam” diyerek istifa ediyor.

Yine bize ulaşan haberlere göre;Emniyet Genel Müdürlüğü’ne siber suçlarla mücadele amacıyla, taşeron firmadan 500 eleman alımı için ihale açılıyor. Ancak İhale Komisyonu, hukuki engeller olduğu gerekçesi ile olumsuz görüş veriyor ve ihale yapılamıyor. Fakat, baskılar karşısında komisyon istifa ediyor. Bu ihale gerçekleşmedi diye Siber Suçlar Daire Başkanı ve İstihbarat Daire Başkanları görevden alınıyor.

İlk İşaretler Bürokrasiden Gelir!

Bir iktidarın gidici olduğunun ilk işaretleri daima bürokrasiden gelir. Hele iktidar suça, kanunsuzluğa, yolsuzluğa ve hukuksuzluğa bulaştı ise; vakit geçmeden yollarını ayırmaya çalışır. Görünen o ki, bürokrasi artık 24 Haziran, bilemediniz 8 Temmuz’dan sonra iktidarın kalacağına inanmıyor, risk almıyor ve hukuksuzluklarına ortak olmak istemiyor.

Hatta bürokrasi, iktidar seçimi kazansa bile Türkiye’yi fiilen yönetebilme imkânını kaybettiğini, yakın bir gelecekte devr-i sabık olacağını görüyor. Durumdan anlaşılan; bundan sonra iktidara karşı bürokrat direnişinin yeni örneklerine tanıklık edeceğiz.

Herkes Ayağını Denk Almalı

Evet, herkes bilmeli ve ayağını ona göre denk almalı. Bugün ülkemizi ekonomi başta olmak üzere her konuda iflas ettiren, iç barışımızı dinamitleyen, iktidarda kalmak için her şeyi göze alan, ülkemizin güvenliği ve çıkarlarını yok sayarak, veremeyeceği ödün bulunmayan bu iktidar iradesi ile esenliğe çıkabilmemize imkân ve ihtimal yoktur.

İktidar giderse, ülkemiz için her şey bir anda güllük gülistanlık olmayacaktır. Çünkü iktidarın yarattığı tahribatın boyutları çok büyük. Ama iktidar gitmeden de ülkemizde hiçbir şey olumlu yönde değişmeyecektir.

 

Türker Ertürk

Türker Ertürk

1957 yılında Trabzon’da doğan Türker Ertürk, ilköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini ise Ankara ve Trabzon’da tamamladı. 1971'de Heybeliada’da bulunan Deniz Lisesi'ne başladı. Lise ve müteakiben o zaman yine Heybeliada’da bulunan Deniz Harp Okulu mezuniyetinin ardından, 1979 yılında subay olarak donanma saflarına katıldı. 2008 – 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yaptı. Bu görevde de birçok projenin gerçekleşmesini sağlayan Ertürk, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı icra edilen psikolojik savaşta komutanlarının bu süreci iyi yönetemediği ileri sürerek 9 Ağustos 2010 tarihinde istifa etmiş ve mücadelesine siyasi yaşamda devam etme kararı vermiştir. Türker Ertürk askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra birçok televizyon ve radyo programına katılmış, makaleleri yayınlanmış, çok sayıda konferansta konuşmacı olarak katılmıştır. Özden Ertürk ile evli olan Türker Ertürk'ün Deniz Sinem Ertürk İlhan ve Berrak Ertürk adlarında iki kız çocuğu vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ