Alexa
Medya Siyaset

Bülent Arınç’tan Erdoğan’ı Kızdıracak Açıklama

Bülent Arınç’tan Erdoğan’ı Kızdıracak Açıklama

AKP Kurucularından,TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, 31 Mart yerel seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada “Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek demiştim” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, bir üniversitenin öğrenci kulübü tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı. Arınç, burada 31 Mart yerel seçimleri sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında “Tatlı dil ve yumuşak huyla konuşanlar, yola çıkanlar kazanacak. Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek demiştim” dedi.

Bülent Arınç, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Seçimlerden önce Hoca Ahmet Yesevi’nin hayatını anlatan bir konferansa katılmıştım. Ahmet Yesevi hazretlerine sormuşlar. Şeriat nedir diye. Önce Allah’a güçlü bir iman demiş. Ona şirk koşmamak demiş sonra ve 10 madde sıralamış. Ama 6. maddesi önemli. ‘Şeriat tatlı dilli olmak. Güzel huylu olmak’ demiş. Hiç duymamıştım. Şunu duymuştum İslam’da ‘İnsanları Rabbinin yoluna güzel hikmet ve nasihatle davet et’ diye. ‘Bir hadisi kutside Allah diyor ki Peygamber efendimize, ‘Sen sert olsaydın karşındakilerin kaba ve kırıcı sözlerle onlara hitap etseydin onlar senden kaçarlardı.’ Tatlı dil ve güzel huy çok önemli.”

TEHDİTLE YOLA ÇIKANLAR KAYBEDECEK

Seçimlerden bir gün önce kendisine, “seçim sonuçlarını nasıl görüyorsunuz?” diye sorduklarını anlatan Arınç, şöyle devam etti:

“Onlara Hoca Ahmet Yesevi’nin sözlerini hatırlattım. Tatlı dil ve yumuşak huyla konuşanlar, yola çıkanlar kazanacak. Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek, dedim. Bu ne demek dediler. Arif olan anlar dedim. Bilmiyorum doğru mu söyledim. Ahmet Yesevi’nin dediği doğru da, benim yorumum doğrumu bilemiyorum.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ