Alexa
Medya Siyaset

Bunlar Geçer De!

Bunlar Geçer De!

Çetin Osman Budak, ekibine “ AKP ’nin Yıkım Tablosu” adlı bir çalışma yaptırdı.Çalışma tamamen gerçeklere ve devletin rakamlarına dayanıyor!

Rakamları beraberce inceleyelim;
-2003 yılında kişi başına düşen KAMU BORCU: 2 bin 677 TL idi.
2017 yılında bu rakam 10 bin 981 TL’ye yükseldi!
(Her birimizin payına düşen kamu borcu 8 bin 304 TL arttı, sırtımıza bindi…)

-1923- 2003 arası, 80 yılda yapılan CARİ AÇIK toplamı: 43,7 Milyar Dolar idi.
16 yılda yapılan cari açık tam 561,6 Milyar Dolar oldu.
(AKP, Cari açığı 16 yılda tam 13 kat arttırarak dünya rekoru kırdı…)

-80 yılda yapılan DIŞ TİCARET AÇIĞI, 247 Milyar Dolar idi.
16 yılda, dış ticaret açığımız 960,6 Milyar Dolar oldu.
(AKP,dış ticaret açığını 16 yılda yaklaşık 4 kat arttırarak bir dünya rekoru daha kırdı…)

-AKP, 16 yılda su-elektrik-doğalgaz fiyatlarını 3 KAT, tüp gaz fiyatını 4 KAT, ekmeğin fiyatını 4 KAT arttırdı.

-İşsizlik oranı 2002 yılında %8,3 idi.
16 yılda sözüm ona büyüdük ya! İşsizlik oranı %11’e fırladı…

AKP ’nin yarattığı ekonomik yıkımı,Türk Milleti olarak belli bir zaman diliminde sıkıntı çekerek onarabiliriz. Kaybettiklerimizi yerine koyabiliriz.
Fakat, toplumu kamplara ayrıştırmaları, kadına bakışları, insanların yaşam tarzlarına sinsice müdahale etmeleri, eğitimi çağdaşlıktan kopartmaları, birliğimizi zedelemelerinin acısını uzun yıllar onarmakla uğraşacağız…

Bu konuda en doğru iş, yine rakamları konuşturmaktır;
-Türk Milleti 16 yılda fakirleşti. 16 yılda devlet 757 Milyar TL, vatandaş
368 Milyar TL faiz ödedi.
42 Milyon insan boğazına kadar borçlu hale getirildi.
-16 yılda fuhuş yüzde 790 arttı. (8 Kat)
-Boşanma oranı yüzde 38 arttı. (Parçalanmış aileler ve bu sağlıksız ortamda yetişen çocuklar geleceğimiz için çok risklidir)
-Çocukların cinsel istismarı yüzde 434 arttı! (Özellikle kaçak kurslar, cemaatlerin yurt binaları, çocuk istismarının en yoğun yaşandığı mekanlardır. Bunlar AKP tarafından korunmaktadır!)
-Kadına şiddet yüzde 1400 arttı! (Amaç, kadının iş yaşamından uzaklaştırılıp, eve kapatılmasını gerçekleştirmek)
-Uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678 arttı. (Sınırlarımız elek gibi. Giren çıkan belli değil)
-16 yılda tutuklu-hükümlü sayısı tam 3 kat arttı. (Cezaevlerinde insanlar nöbetleşe uyuyabiliyor)

Bu ve benzeri olaylar birliğimize, huzurumuza, geleceğimize çok ağır darbeler indirdi.
Bunları düzeltmek, tekrar barış ve kalkınma ortamını yaratmak, hür dünyanın güvenini kazanmak çok zamanımızı alacak çoook!

Sağlık ve başarı dileklerimle 21 Şubat 2018

Kaynak : https://rifatserdaroglu.com/2018/02/21/bunlar-gecer-de/

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Başta kızlar, kadınlar ve çocuklar olmak üzere bütün ulusun ve tüm yurdun son onbeş yıllık rejim tarafından itilmiş ve düşürülmüş bulunduğu korkunç ulusal ve toplumsal felaketin ve uçurumun tüm iktisadi, ticari, mali, sosyal, adli, idari ve ahlaki göstergeleri, verileri, belgeleri ve sonuçları. Bu tümüyle güncel, tamamen somut, baştan sona nesnel, derin bilimsel, gerçek vatansever, MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL incelemenin ve araştırmanın çok değerli ve özgün yapımcıları ve sunucuları sayın Çetin Osman BUDAK’ı ve arkadaşlarını en yürekten duygular ve en iyi dileklerle kutlamak, bizlere iletmiş bulunan sevgili SERDAROĞLU’na ve seçkin ve saygın site MEDYA SİYASET’e ise özel tebrikler, teşekkürler, sevgiler ve saygılar göndermek gerek.
    Ek :
    İstisnasız her yerli ve yabancı bilimsel inceleme ve araştırma için daima yararlı ve gerekli somut ve nesnel eleştiri ve replik ilkesinden yola çıkarak ve sayın BUDAK ve çok değerli arkadaşlarının özel ve öznel izin ve müsadelerini rica ve istirham ederek ve de en içten tebriklerimi yineleyerek şunları eklemek isterdim.

    Aynı rejimin baştan sona tamamen kişisel ve hizipsel özlü, büyük yanlışlar ve ‘u’ dönüşleriyle dolu, hamaset temelli ve tüm diplomatik ve etiksel ilkelere, kurallara, geleneklere ve göreneklere aykırı dış siyasi ve askeri söylemleri ve eylemleri nedeniyle başta turizm, ihracat, ticaret, sanayi ve tarım olmak üzere bütün ulusal ekonomiye, tüm özel ve tüzel kuruluşlara ve kurumlara ve de kamu maliyesine kaybettirmiş olduğu ve kaybettirmeye devam ettiği yüzlerce milyar doların eklenmesi, bu gerçekten muhteşem bilimsel inceleme ve araştırmanın çok yüksek özel ve genel değerini daha da artıracak ve yükseltecektir.

BİR YORUM YAZ