Alexa
Medya Siyaset

Bunlarla Yönetemezsiniz!

Bunlarla Yönetemezsiniz!

Gençlerin, Türkiye’nin geleceğine dair duydukları derin korkuyu ve sarsılmayı ortaya koyan, Ocak ayı araştırmasını KONDA Genel Müdürü Sayın Ağardır, şöyle anlattı;

“Ocak ayı bulgumuza göre, 15-18 yaş arası gençlerin yüzde 70’i bu siyasetçilerle olmaz; 18-24 yaş arası gençlerinse yüzde 60’ı bu siyasetçiler ve bu partilerle olmaz” diyor.

Bu sonuçları 1,5 yıldır ülkenin hemen her tarafını dolaşan bizler, net olarak görüyoruz.Türk Milleti 18 yıldır yaşadığı olaylardan öylesine bezmiş ki, ne iktidara ne de muhalefet partilerine çare olarak bakmıyor.
CHP’den, İyi Partiden, adı muhalefet kendisi Saray Muhafızı olan MHP’den,
Bir türlü Türkiye’nin partisi olamayan HDP’den ümidini çoktan kesmiş toplum.

KONDA’nın araştırması doğru! Bu partilerle, bu Genel Başkanlarla, bu yalakalaşmış bürokratik yapı ve bu sistem ile Türkiye yönetilemez.
Eğer Türk Milleti, iktidarı-muhalefetiyle ülkeyi bu günkü duruma getirenlerden hala medet umuyorsa, söyleyecek tek söz kalmaz. Sonucuna beraberce katlanırız.

Gençler, neden bunlarla olmaz, diyorlar biliyor musunuz?
-Mevcut partilerin hiçbirinde “parti içi demokrasi” yok. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi çökmüş. Hırsızlık-yolsuzluk ta tepelere kadar sarmış. Mevcutlarının hepsinin saatleri durmuş, geçmişe takılıp kalmışlar. Kimi kendisini Siyasal İslamcı, kimi Türk Milliyetçisi, kimi Sosyal Demokrat olduklarını sanıyor!

İktidar Partisi AKP’nin Genel Başkanının vücut ve ruh sağlığı bozuk, doğru düşünemiyor. Sarayına kapanmış, sadece danışmanlarının ve kendisinin sesini duyuyor.
ABD Temsilciler Meclisinin aldığı “Erdoğan’ın, yakınlarının ve bazı Bakanlarının Türkiye dışındaki mal varlıklarının araştırılması” kararına itiraz bile edemiyor. Tek bir tepki koyamıyor!
Dostum Trump dediği adama sarılmış, ondan yardım bekliyor. Trump’a “Dostum” diyor ama adam,Kudüs’ün tamamını İsrail’e verdi. Stratejik Ortak dediği Trump, burnumuzun dibinde YPG’ye Kürt Devletini kurdurup, on binlerce tır dolusu silah vererek teröristleri orduya dönüştürdü.
ABD Başkanı tarafından ekonomik olarak rehin alınmış birinin, ülkesinin hayrına iş yapacağına inanan ya aptaldır ya da haindir…

18 yılda, Ana muhalefet partisinin Genel Başkanının, iktidarın Türk Milleti aleyhine yaptığı her hangi bir uygulamaya engel olduğunu gördünüz mü?
“Ben partimi tek başına iktidara taşıyorum, önümüzdeki seçimde iktidarız” dediğini duydunuz mu?

Kendi siyasal ömrünü Bahçeli-Erdoğan ilişkisine bağlayan MHP ile, her davette saraya giden Akşener’den bahsetmiyorum, bile!

56 milyon seçmenin büyük çoğunluğunu oluşturan 15-18 yaş ile, 18-24 arası genç seçmenin gördüğünü, Türk Milletinin kalanı görmüyor mu? Kör mü bunlar!
Ülkemizin her gün adım-adım karanlığa, yobazlığı, cehalet çukuruna, fakirliğe sürüklendiğini görmüyorlar mı?

Sevgili Gençler;
Çoban Ateşi Hareketi, sizlere parti içi demokrasinin yaşandığı, hepinizin gönül huzuru ve eşitlik içinde yarışacağı bir siyasi parti armağan edecek.
Anayasamızın ilk altı maddesine inanıyor ve korumaya ant içiyorsanız, bu durum parti üyesi olmanız için yeterlidir. Etnik kökeniniz, inancınız, mezhebiniz, sosyal ve ekonomik durumunuz ne olursa olsun,
burada en önde yeriniz var. Bizler, sizlere sadece deneyimlerimizi aktarırız.
Gerisi sizlerin bileceği bir iştir.

İster, çağdaş-uygar- demokrat-laik-özgürlükçü-zengin ve bağımsız bir Türkiye’yi kurar, öyle yaşarsınız,isterseniz ülkeyi kör karanlığa götürecek din devletini destekler köle olarak yaşarsınız.
Ne yaparsanız yapın ama, mutlaka siyaset ile uğraşın. Siz uğraşmazsanız, siyaset sizinle uğraşır.Sizi okulunuzda bulur, eğitiminizde bulur, burslarınızda bulur, işinizde bulur, sofranızda bulur.İyiler, dürüstler siyasete katılmazsa, iti uğursuzu hırsızı girer ve sizin geleceğinizi mahveder.

Hadi şimdi Büyük Atatürk’ün Türk Gençliğine seslenişini okuyun ve karar verin.
Var mısınız, yok musunuz? Çoban Ateşi Hareketi gönüllüleri bekliyor…

Sağlık ve başarı dileklerimle 30 Ocak 2020
Rifat Serdaroğlu

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ