Alexa
Medya Siyaset

Cemil Kılıç : Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz

Cemil Kılıç : Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz

Akit Gazetesi’nin hedef göstermesi sonrası öğretmenlik yaptığı Rami Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki görevinden uzaklaştırılan Atatürkçü ve aydın kimliği ile tanınan İlahiyatçı-Yazar Cemil Kılıç’a bir destek de yöneticisi olduğu Eğitim İş Sendikasından geldi.

Bugün yüzlerce kişi İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün önünde Cemil Kılıç’a destek için toplandı ve Kılıç’ın görevden alınmasını protesto etti.Sitemiz köşe yazarlarından,İstanbul temsilcimiz,gazeteci Fethi Akar da,Kılıç’a destek için oradaydı.

Burada bir konuşma yapan Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım “Cemil Kılıç’ı yedirmeyeceğiz” diyerek karara sert tepki gösterdi.

Yıldırım’dan sonra kısa bir konuşma yapan Cemil Kılıç “Sayın başkan söyledi her şeyi.Benim üzerine fazla diyecek sözüm yok. Ancak şunu söylemek gerekirse Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz inanç özgürlüğünü savunacağız. Biz özgürlüklerin savunucusuyuz. Bir ayırıcı değil birleştiriciyiz. Büyük Atatürk’ün izindeyiz… olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eğitim İş Sendikası başkan Yıldırım’ın imzasıyla yazılı açıklama yaptı.İşte o açıklama:

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali boztepe dedi ki:

    Adeta, “dünya dönüyor” dediği için idama götürülen Galile’nin çağında yaşamaya mahkummus gibiyiz!
    Yazıklar olsun.

BİR YORUM YAZ