Alexa
Medya Siyaset

Cenazeler de Ayrıldı | Rifat Serdaroğlu

Cenazeler de Ayrıldı | Rifat Serdaroğlu

 

Aysel Tuğluk …

İsra Suresi 70’nci ayetinde “Andolsun ki biz insanı şerefli kıldık” diye bir ifade geçer.Bu ayet, Müslümanı ya da başka bir inançtan olanı veya inanmayanı değil, tüm insanlığın şerefli kılındığını haber verir.

Hz. Peygamber, geçen bir cenaze için ayağa kalkıp saygı gösterdiğinde, yanındakilerden birinin kendisini “Bu bir Yahudi cenazesi” diye uyarmaya kalkışması üzerine “O da bir nefis (İnsan) değil mi” demiştir!

HDP Milletvekili Aysel Tuğluk ’un annesi Hatun Tuğluk vefat etti. Cenazesi İncek Mezarlığında defnedildi. 50-60 kişilik birsapık güruh tıpkı IŞİD militanları gibi tekbir getirerek, naaş’ın oraya gömülmesini istemediklerini söyleyerek, insanların üzerine saldırdılar. Gerekçe olarak da “bir teröristin” oraya gömülmesini istemediklerini söylediler.

Buraya kadar yaşananlar, kepazeliğin-rezilliğin-vahşetin dik alasıdır.
Fakat bundan daha da korkuncu, Hatun Tuğluk’un cesedinin, gömüldüğü mezarlıktan çıkartılarak götürülmesidir! Bu olay Devletin iflasının belgesidir. Kendi vatandaşının dirisine sahip çıkamayan devlet, ölüsüne de sahip çıkamamıştır!

Hem Müslümanız hem de dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğiz diyen Erdoğan Cemaatinin, ülkemizi getirdiği durum aynen Vahhabi Suudilerin yobazlığı seviyesidir.

Rıza Zarraf için, hırsız Bakanlar için mikrofonları çatlatırcasına bağıran Erdoğan ve Binali, bu konuda tek kelime ettiler mi? Etmezler! Çünkü onların istediği, ülkede kaos olsun, karışıklık çıksın, insanlar korkudan evlerinden çıkamaz hale gelsin ve olağanüstü hâl, sıkıyönetime dönüşerek devam etsin…

Herkesin kendisine şu soruyu sorması gerekmez mi?
Cenazelerimizi bile ayıran Erdoğan Cemaati, Hizbullah-Menzilciler gibi tarikatların desteğini alarak bizi nereye götürmek istiyor?
Çocuklarımızı-torunlarımızı nasıl bir ülkede yaşamaya mahkûm edeceğiz? Çocuklarımız bu karanlığı hak edecek ne yaptılar? Nasıl ana-babalarız biz?
Cumhuriyetin-Demokrasinin-çağdaşlığın kıymetini bilmeyenlerle biz bu rejimi nasıl koruyacağız?

Cumhuriyeti-Demokrasi’yi-Çağdaşlığı-Hukuk Devletini boğmak için, ülkenin boğazına geçirilen o urgan var ya, farkında değilsiniz ama gerçekte o urgan hepimizin boynuna geçirilmiş vaziyette!
Nefes alamaz hale gelindiğinde, başımıza geleni anlayacağız ama, çok geç olacak çok!

İzleyin lütfen;
Cumhurbaşkanından Başbakan’a, Parti Liderlerinden Bakanlara kim bu vahim olayı lanetleyecek, kim aman dindar çevreleri ürkütmeyeyim diye arazi olacak?

Böyle Müslümanlık olur mu? Böyle insanlık olur mu? Bu kadar yobazlaştık mı? Yazıklar olsun…

Not;
Dün akşamüzeri “Bağlamacı-şarkıcı” Başdanışman Kalın İbrahim, olayı CB adına kınadıklarını söyledi. Sevsinler sizin kınamanızı!

Sağlık ve başarı dileklerimle 15 Eylül 2017

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ