Alexa
Medya Siyaset

CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü : CHP Yönetimi kurucusuna büyük saygısızlık yapmıştır

CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü : CHP Yönetimi kurucusuna büyük saygısızlık yapmıştır

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı corona virüsü salgını gölgesinde kutlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu beraberindeki gençlerle birlikte, Anıtkabir’de düzenlenen törene katılırken,İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de kurmaylarıyla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisinden  Anıtkabir’e bir ziyaret yapılmamış olması tepkilere neden oldu.

23 Dönem CHP Milletvekili, sitemiz köşe yazarlarından avukat Şahin Mengü genel yayın yönetmenimiz Murat Selamoğlu’na yaptığı açıklamada ” Cumhuriyet Halk Partisi Yönetimi 19 Mayıs günü Anıtkabir’e gitmeyerek kurucusuna büyük saygısızlık yapmıştır,bu saatten sonra apar topar gitseler de de artık bir kıymeti kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Şahin Mengü açıklamasının devamında şunları söyledi:

“16 Mayıs tarihinde yayınlanan köşe yazımda da belirttim.Bugün, Cumhuriyet Halk Partisinin yapması gereken, genel başkan başta, bütün milletvekillerinin katılımıyla, sembolik olarak Türk gençleri adına, Atatürk’ü ziyaret etmeliydi Elbette, bütün coronavirus önlemlerine harfiyen uyularak, tüm milletvekilleriyle Anıtkabire gidilmesinde engel mi vardı.

Kurucusunun benim ikinci doğum günüm dediği 19 Mayıs günü Anıtkabir’e gitmeyen Cumhuriyet Halk Partisi Yöneticilerini şiddetle kınıyorum. Sizler Cumhuriyet Halk Partili olamazsınız, Bunu her milli günde kulağı ağrıyan Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı yapmaya çalıştığınız gün ortaya koymuştunuz. Sizin gidemediğiniz Anıtkabir’e giden İyi Partilileri canı gönülden kutluyorum.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ