Alexa
Medya Siyaset

CHP G.Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık : Şiddete Sessiz Kalma!

CHP G.Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık : Şiddete Sessiz Kalma!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yaptığı yazılı basın açıklaması ile şiddet gördüğünü söyleyemeyen kadınlara çağrıda bulundu.

Lale Karabıyık yaptığı açıklamada “Şiddet gördüm ve susmayacağım” diyen kadınlarımızın gücü ile kadına karşı şiddet son bulana kadar omuz omuza yürümeye devam edeceğiz,dedi.

Lale Karabıyık açıklamasında şunları söyledi:

Sanatçı Sıla’nın şiddet gördüğünü açıklaması, Adliye’ye başvurarak koruma kararı aldırması ve yaşadığı şiddeti açıklarken kullandığı “Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum” sözü, tüm kadınları yaşadıkları şiddete karşı sessiz kalmamaya çağıran bir çığlık niteliği taşıyor. Kadınlar her gün en sevdikleri tarafından şiddete uğruyor, aileleri, eşleri, sevgilileri tarafından şiddet görüyor ve hatta hayattan koparılıyor.
2018 yılında 285 kadın eşi, yakınları tarafından öldürüldü, yalnızca Ekim ayında 40 kadın hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kadınlarımız şiddet gördüğünü söyleyebilseydi, polise başvurabilse, şikayetçi olsa bugün hepsi hayatta olur muydu bilemeyiz; ancak şiddete DUR demek ve Sıla’nın cesurca yaptığı gibi “şiddet gördüm ve susmayacağım” çığlığını yükseltmek bu noktada oldukça önemli; çünkü şiddet gören kadınların büyük çoğunluğu bunu dile getiremiyor ve şiddet kapalı kapılar ardında devam ediyor.
Kadınlarımız şiddete karşı sesini yükseltmeli ve çevre baskısı ya da itibar kaygısı nedeniyle şiddet karşısında sessiz kalmamalı. “Şiddet gördüm ve susmayacağım” diyen kadınlarımızın gücü ile kadına karşı şiddet son bulana kadar omuz omuza yürümeye devam edeceğiz.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ