Alexa
Medya Siyaset

CHP,İmamoğlu’nun Mazbatasının Verilmesi İçin İl Seçim Kuruluna Başvurdu

CHP,İmamoğlu’nun Mazbatasının Verilmesi İçin İl Seçim Kuruluna Başvurdu

Resmi olmayan sonuçlara göre Milletin İttifakının Adayı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesi için Canan Kaftancıoğlu ve İzmir Miletvekili Kani Beko’nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir CHP’li grup İl Seçim kuruluna başvurdu.

Dilekçenin ardından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sandıkların yüzde 97,3’ünün açıldığına dikkat çekti. Kaftancıoğlu “mazbatayı verin” dedi.

Kaftancıoğlu, “İstanbul halkının iradesine sahip çıkacağız. Bütün milletvekillerimiz, PM üyelerimiz ve örgütümüz burada demokrasi mücadelesi veriyor” diye konuştu.

“Aradaki farkı kapatamayacaklarını gördüler” diyen Kaftancıoğlu, “Halkın iradesine gölge düşürüyorlar. Bu seçimlerin arkasında örgüt var. Evet Cumhuriyet Halk Partisi örgütü var. Halk var. İstanbul var” açıklamasını yaptı.

İstanbul’da geçersiz oyların sayımı sürerken, CHP’den yapılan açıklamada Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy farkının 15 bin 119 olduğu bildirildi.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ