Alexa
Medya Siyaset

CHP Milletvekili Bakan:Haber almak insan hakkıdır. Gazetecilik suç değildir.

CHP Milletvekili Bakan:Haber almak insan hakkıdır. Gazetecilik suç değildir.

Medya Siyaset Haber

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan Milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bakan,Enis Berberoğlu’nun moralinin iyi olduğunu belirtti.

Bakan yaptığı açıklamanın devamında “Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nu ziyaret ettim. Morali ve sağlığı gayet iyi. Herkese selamlarını iletti.

Cumhuriyet Gazetesi’nin basında sansürün kaldırılmasının yıldönümüne denk gelen yarın İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki duruşması için çağrıda bulunuyorum!

İnsanlar, parke döşettiği için para ödemesi yaptığı parke döşemecisinin oğlunun FETÖ bağlantısı olduğu düşünülen bir firmaya malzeme sattığı için FETÖ’cü olmakla suçlanıyor! Adeta aklımızla alay ediyorlar. İddianamesi FETÖ sanığı bir savcı tarafından hazırlanan bu Cumhuriyet’e kumpas davası Türkiye tarihine bir rezillik olarak geçiyor.

Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet’in ve onun çocuklarının, yani bizlerin gazetesidir. Bizler, Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve yöneticilerin yaptığı gazeteciliğin tanığıyız!

Duruşma tarihi seçilirken verilmek istenen mesajın da farkındayız. Basında sansürün kaldırılmasının yıldönümünde, 24 Temmuz günü, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olan Cumhuriyet Davası’nda, Cumhuriyet’in yanındayız.

Haber almak insan hakkıdır. Gazetecilik suç değildir.

Milletvekilimiz Enis Berberoğlu ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Kadri Gürsel’i ziyaret talebimi Adalet Bakanlığı’na ilettim. Enis Berberoğlu’nu ziyaret talebim, ertesi gün onaylanırken; Cumhuriyet Gazetesi yazarı Kadri Gürsel’i ziyaret talebime yanıt alamadım. Cumhuriyet Gazetesi’ni yok etmeye yönelik bu kumpası elbet çökecek. Ergenekon gibi, Balyoz gibi…” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ