Alexa
Medya Siyaset

CHP Milletvekili Gaye Usluer:Adalet özlemi olanları yürüyüşe davet ediyorum

CHP Milletvekili Gaye Usluer:Adalet özlemi olanları yürüyüşe davet ediyorum

Haber | Boran Akdeniz

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, adalet özlemi olan tüm vatandaşları, adalet yürüyüşün noktalanacağı Maltepe Sahil Yolu’na davet etti.

Gaye Usluer, 15 Haziranda başlayıp 9 Temmuz’da son bulacak Adalet Yürüyüşü’nün son noktası olan Maltepe Sahil Yolu’nda yapılacak olan miting için çağrı yaptı.

Usluer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan bu yürüyüşün siyaset üstü bir reaksiyon olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Bu yürüyüşün lideri bizim Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olabilir fakat arkasındaki kitleye baktığınızda çok rahatlıkla görebilirsiniz ki o kitle Türkiye’yi temsil ediyor.

Her yaştan ve her fikirden insanın olduğu ve tek talebin uzun süredir ihtiyacını derinden hissettiğimiz “Adalet” olduğu çok naif bir tepki.

Bu talebi birçok yoldan talep ettik, 15 yıldır parlamentoda bu adalet yoksunluğu ile mücadele vermeye çalışıyoruz fakat her geçen gün daha da korkunç bir hale evriliyor maalesef.

Hükümet bize başka hiçbir yol bırakmadığı için biz yollara düştük. Bu onurlu yürüyüşte bizlerle birlikte ter döken tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

Eğer onların desteği olmasaydı bu coşku, bu umut ve direnç oluşmayacaktı. Bugün İstanbul sınırına varıyoruz. Kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bu yürüyüş bana çok şey öğretti.

Topluluk ruhunun önemini çok daha derinden idrak ettim, birçok arkadaş, yoldaş daha edindim, milletvekili arkadaşlarımı daha yakından tanıdım ve en önemlisi gördüm ki biz gerçekten çok güçlüyüz.

Aklımda hep şu dize var; “Durduramayacaklar halkın coşkun akan selini” Şimdi bu sel 9 Temmuz akşamı Maltepe Sahil Yolunda büyük bir deniz olacak ve ben de diyorum ki Nazım’ın dediği gibi “ Deniz olunmalı oğlum…”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ