Alexa
Medya Siyaset

CHP Milletvekili Murat Bakan:Devlet asker ve polisine sahip çıkmalı

CHP Milletvekili Murat Bakan:Devlet asker ve polisine sahip çıkmalı

Haber |

İçişleri Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu üyesi CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, kaçırılan askerlerle ilgili Hükümet’e çağrı yaptı. Bakan, “Bu vatan evlatlarından haber alınamıyor, aileler perişan, Hükümet ne yapıyor?” dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında, kaçırılan askerlerin akıbetiyle ilgili hükümete ilettiği soru önergesine hala cevap alamadığını vurgulayan Bakan “Bu vatan evlatlarından haber alınamıyor, aileler perişan, Hükümet ne yapıyor?” diye konuştu.

Bakan, Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru yönergesine kayıp polis ve askerlerin ailelerinin açıklamalarını da ekledi. Soru önergesinde ailelerin mağduriyetlerine yer verdi.

Devlet asker ve polisine sahip çıkmalı

Devlet olmanın ve devlet onurunu korumanın gerekliklerinden birinin asker ve polisine sahip çıkmak olduğunu belirten Bakan, ‘’Astsubay Semih Özbey, uzman çavuş Sedat Vardar, uzman çavuş Hüseyin Sarı, uzman çavuş Ferdi Polat, asker Müslüm Altıntaş, asker Adil Kabaklı, asker Asım Süleyman Sungur, polis Sedat Yabalak ve polis Vedat Kaya kaçırıldığı bilinen vatan evlatlarıdır. Kaçırılan askerlerimizin sağ salim evlerine dönmeleri, başta aileleri olmak üzere hepimiz için mutluluk kaynağı olacak. Devletin, ülkesi için canınnı feda etmekten kaçınmayan asker ve polisine her durumda ve koşulda, elindeki her olanağı kullanmak suretiyle sahip çıkması, devlet olmanın ve devlet onurunu korumanın gereğidir” diye konuştu.

CHP’li Bakan Başkbakan Yıldırım’a şu 4 soruyu sordu:

1 – Terör örgütü IŞİD’in 22 Aralık 2016’da yayınladığı iki Türk askerini yakarak şehit ettikleri video incelenmiş midir? Hükümet tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde incelendiği varsayılan görüntülerle ilgili elde edilen sonuç nedir?

2 – IŞİD’in yakarak şehit ettiği iki askerimizin ailelerine bilgi verilmemiş midir? Hükümet, şehitlerimizin ailelerinin görüşme taleplerine neden cevap vermemektedir?

3 – 7 Haziran 2015 tarihinden bu yana kaç askerimiz, polisimiz, korucumuz ve sivil vatandaşımız terör örgütleri PKK ve IŞİD tarafından kaçırılmıştır? Kaçı serbest bırakılmış, kaçından halen haber alınamamaktadır?

4 – Teröristlerce kaçırılan asker ve polislerin terör örgütlerinin elinden kurtarılması için Hükümet’in yaptığı çalışmalar nelerdir?

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ